logo

ForumasMūsų draugai

Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis

Lankytojai

mod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_counter
mod_vvisit_counterŠiandien13
mod_vvisit_counterVakar101
mod_vvisit_counterŠią savaitę193
mod_vvisit_counterŠį mėnesį114
mod_vvisit_counterIš viso153032

Archyvas Spausdinti Email

Dėmesys neformaliajam gabių chemijai mokinių ugdymui Alytuje


Nuo 2015 metų rugsėjo mėnesio Alytaus Adolfo Ramanausko-Vanago gimnazijoje pradės veiklą Alytaus miesto jaunųjų chemikų mokykla. Planuojama, kad neformalaus ugdymo  mokykloje mokysis per penkiasdešimt besidominčių chemija Alytaus miesto pagrindinių mokyklų ir gimnazijų mokinių. Šis projektas – tikslingo bendradarbiavimo tarp buvusių įvairių Alytaus mokyklų mokinių chemikų olimpiadininkų Alumni City Alytus klubo narių, Alytaus miesto savivaldybės, Alytaus verslininkų bei chemijos mokytojų metodinio būrelio rezultatas. Detalesnę informaciją apie projektą rasite straipsnyje.

2015-07-09

 

Kvietimas į mokytojų kūrybines dirbtuves

Asociacija inicijuoja užduočių banko kūrimą, kuriuo galės naudotis asociacijos nariai ir kviečia chemijos mokytojus pasidalinti savo patirtimi. Prašome kolegų atsiųsti savo kūrybos struktūrizuotas užduotis, kurios būtų parengtos pagal pagrindinio arba vidurinio ugdymo bendrosios programos turinį ir skirtos pagrindinio ir aukštesniojo pasiekimų lygio mokiniams. Aktyviausi du mokytojai bus pakviesti dalyvauti projekte „Užduočių rinkinys su vertinimo instrukcija ir metodinėmis rekomendacijomis - užduočių bankas“ kūrybinėse dirbtuvėse. Savo užduočių pasiūlymus nurodant užduoties autoriaus vardą, pavardę ir mokyklą siųsti el. paštu Šis el.pašto adresas yra apsaugotas nuo Spam'o, jums reikia įjungti Javaskriptą, kad matytumėte tai iki 2015-06-22.

2015-05-22

 

Laimėtas projektas „Užduočių rinkinys su vertinimo instrukcija ir metodinėmis rekomendacijomis - užduočių bankas“

Šiais metais Švietimo bendruomenių asociacijų projektų finansavimo konkursui buvo pateiktos 27 paraiškos. Finansavimas skirtas penkiolikai asociacijų. Norime pasidžiaugti, jog vadovaujantis Švietimo bendruomenių asociacijų projektų finansavimo 2015 metais konkursui pateiktų paraiškų vertinimo komisijos sprendimu mūsų asociacijos projektui „Užduočių rinkinys su vertinimo instrukcija ir metodinėmis rekomendacijomis - užduočių bankas“ skirtas finansavimas.

2015-05-15

 

Jūsų nuomonė apie naudojamus vadovėlius

Sprendžiant vadovėlių turinio kokybės užtikrinimo klausimus, labai svarbi mokytojų nuomonė apie naudojamus vadovėlius ir kitas mokymo priemones. UPC veiklos analizės ir kokybės užtikrinimo metodininkai prašo Jūsų atsakyti į keletą klausimų „Ugdymo sode“. Instrukcija prieinama mūsų tinklalapyje. Jūsų atsakymų laukiama iki gegužės 27 dienos.

2015-05-06

 

Konferencija „Pedagogų vaidmuo įgyvendinant  švietimo strategiją: ugdymo turinio teorijos ir praktika”

2015 m. gegužės 25 d. 10 val. Lietuvos pedagogų asociacijos valdybos taryba (mokomųjų dalykų mokytojų asociacijos) ir Seimo Švietimo, mokslo ir kultūros komitetas organizuoja konferenciją „Pedagogų vaidmuo įgyvendinant  švietimo strategiją: ugdymo turinio teorijos ir praktika”. Dalyvaus mokytojai, LR Seimo nariai, švietimo strategai, Lietuvos pedagogų asociacijų, kitų Lietuvos švietimo bendruomenių asociacijų atstovai, mokyklų vadovai, savivaldybių švietimo padalinių, verslo ir užsienio ambasadų atstovai, žurnalistai. Mums skirta 10 vietų. Norinčius dalyvauti prašome informuoti el. paštu Šis el.pašto adresas yra apsaugotas nuo Spam'o, jums reikia įjungti Javaskriptą, kad matytumėte tai ir nurodyti vardą, pavardę ir mokyklą iki 2015-05-10. Atvykus su savimi būtina turėti asmens dokumentą.

2015-05-05

 

Gyventojų pajamų mokėsčio 2% skyrimas asociacijai paremti

Mūsų asociacijos kuklias pinigines lėšas sudaro simbolinis kasmetinis kiekvieno nario 5 eurų mokestis, šiek tiek projektinių lėšų ir Jūsų asociacijai skirti 2% paramos procentai iš gyventojų pajamų mokesčio. Taryba dėkoja visiems suteikusiems šią paramą ir prašo toliau tokiu pat būdu paremti asociaciją.  Mūsų rekvizitai:

Lietuvos chemijos mokytojų asociacija. Kodas 191908338, ats. sąskaita LT54 7300 0100 0244 7655

Paramos prašymą galima pateikti per Elektroninio deklaravimo sistemą arba prašymą galima įteikti atvykus į inspekciją ar siųsti paštu. Mokesčių administratorius primena, jog jeigu žmogus nuolat nori remti tas pačias organizacijas bei politines partijas, nuo praėjusių metų jis gali tai padaryti pateikdamas tik vieną prašymą, o parama bus skiriama tiek metų, kiek nurodyta prašyme. Maksimalus terminas – 5 metų laikotarpis. Siekiant skirti 2012, 2013, 2014, 2015, 2016 m. mokestinių laikotarpių pajamų mokesčio dalį, pakaks pateikti tik vieno - 2012 m. mokestinio laikotarpio prašymą, jo laukelyje E5 įrašius 2016 m.

Plačiau apie paramos skyrimą nuorodoje.

2015-04-14

 

Kviečiame mokinius ir mokytojus išbandyti problemų sprendimo bendradarbiaujant užduotis

Įgyvendinant Europos struktūrinių fondų finansuojamą Ugdymo plėtotės centro projektą „Ugdymo turinio naujovių sklaidos modelis“ sukurtos gamtamokslinio, matematinio ir finansinio raštingumo, skaitymo gebėjimų ir problemų sprendimo bendradarbiaujant užduotys aukštesniesiems mąstymo gebėjimams ugdyti ir įrankis problemų sprendimo bendradarbiaujant užduotims kurti. Užduotys ir įrankis yra Ugdymo plėtotės centro informacinėje sistemoje „Ugdymo sodas“. Daugiau informacijos kvietime.

2015-04-12

 

Sveikiname su Šventomis Velykomis

Auštantis Velykų rytas te atneša Jums pilnas rieškučias džiaugsmo, 
didelį krepšį margučių ir gausybę skaisčių pavasario spalvų!

Su šventėmis!

 

Nemokami seminarai susipažinti su naujų mokymo priemonių darbo metodika

Maloniai kviečiame Jus į leidyklos „Šviesa“ Mokymo centro balandžio mėnesių nemokamus seminarus, kuriuose galėsite susipažinti su naujų mokymo priemonių darbo metodika, padiskutuoti konkrečios srities specialistų auditorijoje. Seminarų dalyviams bus išduoti kvalifikacijos tobulinimo pažymėjimai. Visų balandžio mėnesio seminarų grafiką galite rasti Mokymo centro internetinėje svetainėje, atvirų mokymų skiltyje, paspaudę įrašą „Chemijos mokytojams“.

2015-04-02

 

LChMA dėkoja mokytojams, rengusiems mokinius chemijos olimpiadai

Lietuvos chemijos mokytojų asociacija dėkoja visiems chemijos mokytojams už pasiaukojamą darbą rengiant mokinius 53-čiai Lietuvos mokinių chemijos olimpiadai. Specialus asociacijos prizas skirtas Mažeikių Gabijos gimnazijos chemijos mokytojai Ilonai Nutautienei už jos ugdytinių geriausius rezultatus tarp kitų nedidmiesčių miestų.

2015-03-23

 

 

Kviečiame užpildyti Mokyklos STEAM potencialo vertinimo formą ir teikti paraiškas dalyvauti ilgalaikėje ir trumpalaikėje stažuotėse užsienyje!

Lietuvoje pajėgiausias STEAM ugdymą plėtojančias mokyklas planuojama sutelkti į tinklą, kuris taps metodikos kūrimo ir mokytojų kvalifikacijos tobulinimo židiniu. Susidomėjusias mokyklas kviečiame įsivertinti savo galimybes, užpildant Mokyklos STEAM potencialo vertinimo formą. Daugiau informacijos tinklalapyje.

2015-03-22

 

LChMA ataskaitinė-rinkiminė konferencija

2015 m. vasario 28 d. Vilniaus „Senvagės“ gimnazijoje įvyko LChMA ataskaitinė-rinkiminė konferencija. Apie renginį kviečiame skaityti mūsų renginių skiltyje. Renginio nuotraukas pasižiūrėti galite galerijoje. Konferencijos pranešimų medžiaga prieinama parsisiuntimui mūsų tinklalapyje. Konferencijos dalyvių pažymėjimas taip pat prieinamas mūsų tinklalapyje.

2015-03-15


Sveikiname su kovo 11-ąja!

Sveikiname su 25 metų nepriklausomybės keliu! Ir lai laisvės pojūtis mums kelia sparnus kasdieniuose darbuose.

 

Projektas „Europos debatų mokytojų tinklas“

Debatų centras dalyvauja Erasmus projekte “European Networking of Debate Teachers”(„Europos debatų mokytojų tinklas“). Šio projekto partneriai: Slovak Debate Association (SDA), ARDOR – rumunų debatų asociacija, Estonian Debating Society (EDS) ir Lietuvos Debatų centras. Ieškoma aktyvių, besidominčių inovatyviom metodikom mokytojų (ypač fizikos, matematikos, chemijos, biologijos, informatikos). Daugiau informacijos kvietime.

2015-03-11

 

Sveikiname Daivą Lebednikaitę - naują LChMA prezidentę

LChMA nariai sveikina 2015 m. vasario 28 d. išrinktą naują asociacijos prezidentę, Vilniaus Senvagės gimnazijos direktoriaus pavaduotoją, chemijos mokytoją metodininkę Daivą Lebednikaitę ir nuoširdžiai linki sklandaus darbo, sutvirtinant chemijos mokytojų gretas ir suteikiant jų bendradarbiavimui prasmingą kryptį. Taip pat iš visos širdies dėkojame buvusiai prezidentei Ritai Dambrauskienei už didelius, gražius ir prasmingus darbus, nuveiktus per šešis metus visos Lietuvos chemijos mokytojų labui.

 

Konkursas mokiniams „Cheminukė“

KTU Cheminės technologijos fakulteto studentų atstovybė „VIVAT chemija“ artėjant renginių ciklui „Chemikų dienos ‘15“, skelbia konkursą „Cheminukė“ 10-12 klasių Lietuvos mokiniams. Jūsų užduotis – sukurti „asmenukę“, kuri būtų kuo labiau susijusi su chemija. Tema be galo plati, todėl lauksime Jūsų originalių bei išradingų nuotraukų. Jas galite siųsti iki kovo 20 dienos vakaro el. paštu Šis el.pašto adresas yra apsaugotas nuo Spam'o, jums reikia įjungti Javaskriptą, kad matytumėte tai . Daugiau informacijos kvietime.

2015-03-02

 

Respublikinė konferencija

„Tiriamoji veikla gamtamoksliniame ugdyme 2015“

Gamtos mokslų mokytojus ir jų mokinius antrus metus iš eilės kviečiame dalyvauti respublikinėje konferencijoje „Tiriamoji veikla gamtamoksliniame ugdyme 2015“. Konferencijos tikslas – skatinti aktyvų ir efektyvų mokinių, mokytojų ir mokslininkų bendradarbiavimą, kartu atliekant tiriamąją veiklą bei dalinantis gerąja patirtimi. Per konferenciją mokytojai ir mokiniai išklausys įdomius pranešimus, kartu atliks praktinius darbus, o vėliau mokiniai pristatys savo geriausių projektinių darbų rezultatus. Leidykla „Šviesa“ išleis elektroninį leidinį su konferencijų dalyvių pristatytų projektinių darbų santraukomis.

Konferencija įvyks 2015 m. kovo 10 d. Saulės privačioje gimnazijoje (R. Jankausko g. 17, Vilnius). Registracija į konferenciją vyksta internetu iki 2015 m. kovo 1 d. pagal nuorodą. Registruodamasis vienas mokytojas turi įrašyti vieną mokinį, su kuriuo atvyks į konferenciją. Užsiregistravę nedarykite piniginių pavedimų. Galima bus sumokėti dalyvio mokėstį (3 EUR mokytojui, mokiniui - nemokamai) konferencijos dieną.

Visus užsiregistravusius mokinius savo projektinių darbų santraukas prašome atsiųsti iki kovo 1 d. į el. paštus pagal pasirinktą sekciją:

Biologijos darbų santraukas į –  Šis el.pašto adresas yra apsaugotas nuo Spam'o, jums reikia įjungti Javaskriptą, kad matytumėte tai

Chemijos darbų santraukas į –  Šis el.pašto adresas yra apsaugotas nuo Spam'o, jums reikia įjungti Javaskriptą, kad matytumėte tai

Fizikos darbų santraukas į –  Šis el.pašto adresas yra apsaugotas nuo Spam'o, jums reikia įjungti Javaskriptą, kad matytumėte tai

Konferenciją organizuoja Vilniaus „Saulės“ privati gimnazija ir partneriai: Lietuvos aukštųjų mokyklų asociacija bendrajam priėmimui organizuoti, UAB leidykla „Šviesa“, Širvintų rajono švietimo centras. Preliminari programa ir praktikos darbo aprašo reikalavimai pateikti konferencijos gairėse.

2015-02-24

 

KTU Cheminės technologijos fakultetas kviečia

Cheminės technologijos fakultetas kviečia aktyviai dalyvauti jų organizuojamuose renginiuose:

Švęsk Žemės dieną su KTU - protmūšis gamtosauginėmis temomis.

Pavasario semestro moksliniai seminarai, galintys būti įdomūs mokytojams.

2015-02-03

 

Kviečiame dalyvauti akademiko Jono Janickio chemijos konkurse

Teoriniame-praktiniame Jono Janickio chemijos konkurse yra kviečiami dalyvauti 10-12 klasių mokiniai. Konkursas vyks KTU Cheminės technologijos fakultete vasario 17 d. Dalyvių registracija vyksta iki vasario 11 d. Kvietimas parsisiuntimui yra mūsų tinklalapyje.

2015-02-03

 

Chemija mokykloje - 2015

Kasmetinė chemijos mokytojų konferencija „Chemija mokykloje - 2015“ vyks š. m. vasario 17 d. Kauno technologijos universiteto Cheminės technologijos fakultete. Prof. A. Šulčius mielai kviečia chemijos mokytojus susirinkti ir pasidalinti patirtimi, aptarti rūpimus klausimus, bendrauti ir bendradarbiauti. Kvietimas parsisiuntimui yra mūsų tinklalapyje.

2015-02-03

 

Lietuvos chemijos olimpiados užduočių kokybės gerinimas

Gerbiami chemijos mokytojai, jeigu jums kilo pastabų ar turite pasiūlymų dėl II rato chemijos olimpiados 9-10 klasių užduočių, rašykite juos Vytautui Černovui elektroniniu paštu Šis el.pašto adresas yra apsaugotas nuo Spam'o, jums reikia įjungti Javaskriptą, kad matytumėte tai Susisteminus gautus pasiūlymus ir pastabas, chemijos olimpiados užduotis galima bus padaryti geresnėmis ir kokybiškesnėmis.

2015-01-24

 

Respublikinė mokslinė-praktinė studentų ir dėstytojų konferencija

"Chemija aplink mus: teorija ir praktika"

Maloniai kviečiame Lietuvos aukštųjų mokyklų chemijos dalykus studijuojančius studentus ir dėstytojus ir socialinius dalininkus dalyvauti 2015 m. balandžio 22 dieną konferencijoje, kuri įvyks (trečiadienį) 10.00 val. Vilniaus kolegijos Agrotechnologijų fakultete (Beržų g. 4, Buivydiškės, Vilniaus r.). Konferencijos tikslas - skatinti studentus, dėstytojus ir chemijos laboratorijose dirbančius socialinius dalininkus dalintis gamtos mokslų idėjų ir technologijų naujovėmis, inicijuoti mokslines diskusijas, plėtoti mokslo tiriamąją veiklą ir taikomųjų tyrimų patirties sklaidą, nagrinėti problemas bei galimybes jai vystyti. Kvietimas į konferenciją su detalesne informacija ir reikalavimai straipsniui prieinami mūsų tinklalapyje.

2015-01-23

 

Tėvo Jurgio Ambrozijaus (Ambraziejus) Pabrėžos vardo mokslininkų, mokytojų, dvasininkų ir mokinių konferencija „Žmogaus ekologija“

Ši konferencija – tai tęstinis renginys, kuris tęsia  Šiaulių universiteto profesorės Astos Klimienės pradėta iniciatyvą suburti kartu skirtingo mąstymo, išsilavinimo lygio žmones. Konferencijos dalyviai: dvasininkai, gamtos mokslų mokslininkai, mokytojai ir mokiniai. Konferencija vyks vasario 18 dieną 2015 m. Šiaulių Didždvario gimnazijoje, Vilniaus g. 188, 10 valandą. Daugiau informacijos apie konferenciją ir dalyvio paraišką rasite kvietime.

2015-01-23

 

Kviečiame dalyvauti gamtos mokslų konkurse „Mūsų eksperimentas“

Bendrojo ugdymo mokyklų 9–11 klasių ir profesinio mokymo įstaigų mokinių komandos kviečiamos dalyvauti kūrybiniame gamtos mokslų konkurse „Mūsų eksperimentas“. Konkurso, kurį organizuoja Švietimo ir mokslo ministerija, Lietuvos mokinių neformaliojo švietimo centras, Ugdymo plėtotės centras bei gamtos mokslų mokytojų asociacijos (biologijos, chemijos, fizikos), tikslas – skatinti gamtos mokslus mokytis įdomiai ir kūrybiškai: tiriant, eksperimentuojant. Susidomėjusiems: konkurso sąlygos ir dalyvio paraiška bei nuoroda į organizatorių tinklalapį.

2015-01-15

 

Sveikiname su Šv. Kalėdomis ir Naujaisiais metais

Brangūs LChMA nariai ir tinklalapio lankytojai,

sveikiname jus su šventėmis ir linkime, kad Šv. Kalėdų džiaugsmas pripildytų jūsų širdis ramybe ir laime, o Naujieji metai dovanotų daug naujų sėkmių ir nuotykių, kad visuomet viduje jaustumėte pilnatvę ir santarvę.

LChMA

 

Sveikiname mūsų kolegę Nijolę Daubaraitę

Lietuvos Respublikos švietimo ir mokslo ministerija (ŠMM) ir Ugdymo plėtotės centras (UPC) 2014 m. gruodžio 3 d. surengė jau tradiciniu tapusiu renginį „Švietimo bendruomenių asociacijų programų vykdymo sėkmės ir iššūkiai“. Susitikimo metu 19 asociacijų narių, nominuotų Lietuvos pedagogų asociacijų vadovų tarybos, buvo apdovanoti ŠMM atminimo dovanomis. Jų tarpe – ilgametė LChMA narė Nijolė Daubaraitė - Vilniaus Žirmūnų gimnazijos chemijos mokytoja. Ji apdovanota už ilgametę veiklą Lietuvos chemijos mokytojų asociacijoje, asociacijos idėjų, vertybių puoselėjimą ir jų įgyvendinimą. Nuoširdžiai sveikiname.

2014-12-08

 

Praktikumų ciklas mokiniams

Vilniaus kolegijos Agrotechnologijų fakulteto Chemijos katedra siūlo mokiniams praktikumų ciklą „Chemija - tai viskas, kas mus supa”. Praktikumą sudaro kokybinių ir kiekybinių analizės metodų taikymo užsiėmimai. Daugiau informacijos rasite programoje.

2014-11-11

 

Ugdymo plėtotės centro seminaras „Naujos individualizavimo, diferencijavimo ir mokinių pasiekimų vertinimo idėjos pagrindiniame ugdyme”

Švietimo mokslo ministerija inicijuoja seminarus profesinių mokyklų bendrojo ugdymo mokytojams dalykininkams, dirbantiems 9-10 klasėse. Ugdymo plėtotės centras vykdo antrą projekto „Mokymosi krypties pasirinkimo galimybių didinimas 14-19 metų mokiniams: gilesnis mokymosi diferencijavimas ir individualizavimas siekiant ugdymo kokybės, reikalingos šiuolaikiniam darbo pasauliui” etapą. Profesinių mokyklų chemijos mokytojus kviečiame 2014 m. lapkričio 10–11 dienomis dalyvauti seminare „Naujos individualizavimo, diferencijavimo ir mokinių pasiekimų vertinimo idėjos pagrindiniame ugdyme” Vilniuje, viešbutyje „Karolina“, Sausio 13-osios g. 2. Programa yra universali, todėl tinka ne tik profesinių mokyklų mokytojams.

Registruotis prašome adresu  Šis el.pašto adresas yra apsaugotas nuo Spam'o, jums reikia įjungti Javaskriptą, kad matytumėte tai . Telefonas pasiteiravimui 8 683 10545.

Seminarų pradžia 10.00 val., dalyvių registracijos pradžia 9.00 val.

Seminaro dalyvių maitinimo ir nakvynės išlaidos apmokamos projekto lėšomis. Kelionių išlaidų seminarų organizatoriai neapmoka.

2014-11-02

 

Įtinklinto mokymo(si) metodas

Pristatome informaciją apie mokymus, skirtus įsisavinti ir naudotis įtinklinto mokymo(si) metodu. Įtinklinto mokymo(si) metodas prie mokymosi proceso prieina iš mokymosi kūrybiškai bendradarbiaujant - pusės. Yra sukurta palaikanti minėtą metodą internetinė platforma, skirta mokymuisi komandoje. Metodas jau išbandytas su universitetų studentais, juo naudojasi nemažai dėstytojų. Visiems jis labai patiko ir tiko, ypač dėl to, kad galima pasirinkti mokymosi laiką ir visi gali reikštis išradingai, parodyti savo stipriąsias puses.

Pirmojo etapo tikslas būtų suburti bent 5-7 tą patį dalyką mokančių mokytojų iš skirtingų mokyklų grupę. Parengus vieną ar kelis įtinklintus projektus (užduotis), jie būtų pateikiami iš visų mokyklų mokinių sudarytai vienai jungtinei „klasei“. Antrajame etape į „klasę“galima įtraukti daugiau mokyklų ir mokytojų, o taip pat prie „klasės“ galėtų prisijungti ir suaugusieji, taip prisidedant prie visuomenės švietimo. Tačiau tai būtų tolimesnis etapas.

Kadangi jau atsirado mokytojų, kurie domisi metodu, patalpiname prisijungimo prie įtinklinto mokymo(si) platformos instrukciją:

1. Paspauskite svs.lt nuorodą. Atsiradusiame langelyje spauskite nuorodą „Registracija“, įveskite sugalvotą prisijungimo vardą ir du kartus slaptažodį, o paspaudus „Registruotis“ ir gavus į nurodytą pašto dėžutę ir sms'u laikiną kodą, įveskite jį į „Patvirtinimo kodas“ langelį.

2. Atsidariusioje asmens kortelėje įrašykite reikalingus duomenis - vardą ir pavardę, taip pat nurodykite, kur siųsti informaciją apie organizatoriaus atliktus pakeitimus. Jums bus suteiktas dviejų raidžių ir 7 skaitmenų identifikavimo numeris ID, kuris išliks pastovus nepriklausomai nuo to, ar keisite kitus duomenis (pvz., pavardę). Taip pat šioje kortelėje turėsite pakartoti slaptažodį.

3. Išsaugojus duomenis Jūs pateksite  į rubriką „Registracijai atviros institucijos“ ir matysite vienintelę tokią instituciją - „Mokytojai“. Registruokitės į ją, paspausdami nuorodą „Registruotis“.

4. Užpildykite tris privalomus laukus „Mano mokomas dalykas yra ...“, „Mano mokinių amžiaus grupė yra ...“, „Mano pagrindinė mokymo/lavinimo/ugdymo grupė yra ...“ , pasirinkdami siūlomus variantus. Išsaugokite pasirinkimus. 5. Užsiregistravus, per dieną-dvi gausite mano informacinį laiškelį apie įtraukimą į kursą ir apie tai, ką toliau reikėtų daryti.

2014-10-03

 

SVEIKINAME SU MOKYTOJŲ DIENA

Gerbiami mokytojai,

LChMA nuoširdžiai sveikina jus profesinės šventės proga. Linkime, kad cheminės, emocinės, vidinės ir išorinės reakcijos per jūsų pamokas vyktų sklandžiai, kad įdėtas darbas būtinai duotų vaisių, o darbo prasmės suvokimas nušviestų kelią jums ir jūsų mokiniams.

Prie sveikinimų prisideda KTU Cheminės technologijos fakulteto dekanas. Prikabiname jo sveikinimą.

 

Pasidžiaukime kartu mūsų kolege Jane Liutkiene

Gerbiami kolegos, norime pasidžiaugti chemijos mokytoja Jane Liutkiene ir jos pasiekimais. Kviečiame paskaityti straipsnį apie šią nepaprastą mokytoją. Nuotraukos šaltinis ir straipsnis 15 min. portale.

2014-09-30

 

Respublikinė konferencija „Iššūkiai gamtos mokslams XXI amžiuje"

Gamtos mokslų mokytojai ir jų mokiniai yra kviečiami dalyvauti respublikinėje konferencijoje, kurios tikslas skatinti ne tik aktyvų buvusių Vilniaus Karoliniškių gimnazijos ir buvusios 41 - osios vidurinės mokyklos mokinių, bet ir gamtos mokslų mokytojų ir mokinių bendradarbiavimą bei dalijimąsi gerąja patirtimi. Konferencijoje pranešimus įvairiomis gamtos mokslų temomis skaitys buvę Vilniaus Karoliniškių gimnazijos mokiniai, tiriamuosius ir kūrybinius darbus pristatys dabartiniai mokiniai ir į konferenciją užsiregistravę svečiai. Konferencija vyks 2014 m. lapkričio 19 d. Vilniaus Karoliniškių gimnazijoje (Sausio 13 – osios g., 17). Dalyviai registruojami iki 2014 m. spalio 31 d. Daugiau informacijos apie konferenciją ir dalyvio paraišką rasite nuostatuose.

2014-09-30

 

Naujieji „Šviesos" leidyklos leidiniai

Gerbiamieji mokytojai, tinklalapyje patalpiname tekstus apie du naujus „Šviesos“ leidyklos leidinius: 1) R. Raudonis „Chemiko užrašai 11-12 klasei. Organinė chemija“; 2) Romas Darafėjus, Ana Gliebė „Tyrėjo užrašai 5 klasei“. „Chemiko užrašai“ bus naudingi chemijos mokytojams, dirbantiems su 11-12 klasėmis, o „Tyrėjo užrašai“ - mokytojams dėstantiems 5-6 klasėse kursą gamta ir žmogus. Paspaudę nuorodas, galite perskaityti informaciją apie šiuos leidinius.

2014-09-26

 

Lietuvos chemijos mokytojų asociacijos nariai garbingo jubiliejaus proga nuoširdžiai sveikina asociacijos įkūrėją ir ilgametę jos Prezidentę, chemijos vadovėlių autorę

REGINĄ JASIŪNIENĘ.

Gerb. Regina,

Kai prašote stiprybės, gyvenimas duoda sunkumus, kad juos įveikdama taptumėte stipresnė. Kai prašote išminties, gyvenimas duoda problemas, kad jas įveikdama mokytumėtės. Kai prašote meilės, likimas siunčia žmones, kuriems reikia Jūsų. O kai jau viską turite – belieka gyventi ir džiaugtis!

Su didžiausia pagarba – Lietuvos chemijos mokytojai.

2014-09-15

 

SVEIKINAME SU RUGSĖJO PIRMĄJA

Mieli mokytojai, mokiniai ir svetainės lankytojai, sveikiname jus su mokslo metų pradžia. Linkime, kad auksinės rudens teptuko spalvos nuo šios dienos pradėtų kurti jūsų prasmingo, džiaugsmingo ir laimingo gyvenimo paveikslą.

LChMA taryba

 

Asmenybės tobulinimo mokymai

Kviečiame mokytojus registruotis į asmenybės tobulinimo mokymus, kurie vyks vasarą, atostogų metu. Būtina dalyvauti dviejuose mokymuose iš trijų. Projektas viską apmoka, tad nepraleiskite puikios progos. Kadangi mokymai vyksta vasarą, nereikia mokyklų vadovų sutikimų. Visa informacija nuorodoje.

Šiuo metu vykdoma registracija į mokymus:

„Stilius, įvaizdis ir etiketas“ – 2014 m. rugpjūčio 18–19 d. (Kaimo turizmo sodyba „Brazylija“, Rokiškio r.);

„Kitoniškumas ir tolerancija“ – 2014 m. rugpjūčio 21–22 d. (Kaimo turizmo sodyba „Brazylija“, Rokiškio r.);

„Kultūra ir menas – kitoks požiūris į edukacinės aplinkos kūrimą“ – 2014 m. rugpjūčio 26–27 d. (Kaimo turizmo sodyba „Dubgiris“, Mažeikių r.).

2014-08-12

 

Kviečiame registruotis ir dalyvauti mokytojų metodinių būrelių pirmininkus arba deleguotus narius metodinėje dienoje „Mokinių mokymo(si) pasiekimų gerinimas“

Pradedama registracija į savivaldybių dalykų mokytojų metodinių būrelių pirmininkų arba deleguotų narių metodines dienas „Mokinių mokymo(si) pasiekimų gerinimas“, kurios vyks šių metų rugpjūčio 25–28 dienomis. Tikslas – aptarti mokinių mokymosi pasiekimų gerinimo galimybes stiprinant metodinę veiklą regionuose. Per metodines dienas mokytojai dirbs grupėse: analizuos pradinio, pagrindinio ir vidurinio ugdymo programų aprašo projektą, aptars jo taikymo galimybes ugdymo procese, reflektuos savo vadovaujamo metodinio būrelio veiklą, gerinant mokinių pasiekimus, modeliuos metodinės veiklos formas savo rajone/mieste. Detalesnę informaciją rasite kvietime. Išankstinė registracija vyksta pagal nuorodą.

2014-07-28

 

Tradicinis Baltijos šalių chemijos mokytojų seminaras

Gerb. Kolegos, Estijos chemijos mokytojų asociacija kviečia į tradicinį Baltijos šalių chemijos mokytojų seminarą „Inovacijos chemijos mokyme“. Seminaras vyks Tartu (Estija), 2014 m. rugpjūčio 13 – 15 d. d. Seminaro mokestis 25 EUR, nakvynė – 20 EUR nakčiai (dvi naktys) dviviečiame kambaryje viešbutyje Kantri. Transportas: planuojame nuomoti mikroautobusą. Seminaro išlaidas gali padengti mokyklos iš kvalifikacijai skirtų lėšų. Lietuvos komandoje – 15 chemijos mokytojų.

Seminaro programoje:

paskaitos („Naujos tendencijos chemijos pramonėje“, „Gebėjimai 21-am amžiuje ir chemijos mokymas“) ir praktiniai užsiėmimai (nauji chemijos mokymo metodai);

pažintis su Jaan Poska gimnazija – mokymo priemonių kursui „Gamtos mokslai, technologijos ir visuomenė“ pristatymas;

„Kosmoso“ ir „Ledynmečio“ centrų lankymas;

Edukacinė ekskursija laivu po Saadjarve ežerą.

Norinčius vykti prašom registruotis iki liepos 1-os dienos el. paštu Šis el.pašto adresas yra apsaugotas nuo Spam'o, jums reikia įjungti Javaskriptą, kad matytumėte tai arba telefonu 866355466. Pirmenybė teikiama aktyviems LChMA nariams.

2014-06-15

 

Konferencija „Matematikos, gamtos mokslų, informacinių technologijų ir technologijų pamokos ir skaitymo gebėjimų ugdymas jose“

Konferencija vyks Ugdymo plėtotės centre 201 salėje gegužės 7 d. Konferencijos tikslas – supažindinti su „European Schoolnet“ projekto „Scientix“ programa ir jos teikiamomis galimybėmis gamtos mokslų, matematikos, informacinių technologijų ir inžinerinio ugdymo mokytojams, aptarti gamtamokslinio, matematinio ir skaitmeninio raštingumo ugdymo iššūkius ir mokinių negrožinio teksto supratimo pasiekimus (PISA rezultatai), mokytis skaitymo gebėjimų ugdymo strategijų, pristatyti problemų sprendimo bendradarbiaujant užduotis matematikos, gamtos mokslų, informacinių technologijų ir inžinerinio ugdymo pamokose.
Ugdymo plėtotės centras yra „European Schoolnet“ projekto „Scientix2“ koordinatorius Lietuvoje. Šis projektas skirtas matematikos, gamtos mokslų, informacinių technologijų ir inžinerinio ugdymo mokytojams (angl. STEM).

Konferencijos programa yra prieinama mūsų tinklalapyje.

Registruotis į konferenciją galima paspaudus nuorodą.

2014-04-25

 

Lietuvos chemijos mokytojų asociacijos veiklos parėmimas

LChMA taryba kviečia ir prašo asociacijos narius ir jiems prijaučiančius paremti asociacijos veiklą, pervedant 2% pajamų mokesčio į asociacijos sąskaitą.

Sąskaitos Nr. LT54 7300 0100 0244 7655, AB SWEDBANK.

Parsisiuntę šį dokumentą, galite susipažinti su 2013 metų asociacijos veiklos rezultatais.

2014-03-27


Sveikiname Virginiją Savickaitę tapus Metų Mokytoja

LChMA nariai nuoširdžiai džiaugiasi ir sveikina mūsų gerbiamą chemijos mokytoją ekspertę Virginiją Savickaitę iš Šiaulių Didždvario gimnazijos, kuri buvo nominuota Metų Mokytoja. Linkime ilgų, džiaugsmingų ir prasmingų darbo metų, puoselėjant mokytojo vardą. Nuotraukos šaltinis ir straipsnis www.delfi.lt.

 

Chemija ne tik kolbutėje

KTU Cheminės technologijos fakulteto studentų atstovybė „VIVAT chemija“ prieš renginių ciklą „Chemikų dienos ‘14“, rengia konkursą „Chemija ne tik kolbutėje“ 10-12 klasių Lietuvos mokiniams. Jūsų užduotis – sukurti filmuką, kuriame būtų atskleista ar parodyta cheminė technologija. Detalesnė informacija ir konkurso sąlygos prieinamos mūsų tinklalapyje.

2014-03-05

 

52 –osios Lietuvos chemijos olimpiados II rato mokinių rezultatai

Gerbiamieji kolegos, talpiname Vytauto Černovo paruoštą informaciją apie olimpiados II turo 9-10 kl. mokinių rezultatus. Juos galite atsisiųsti iš mūsų tinklalapio: 9 kl. mokinių rezultatai ir 10 kl. mokinių rezultatai.

2014-03-03

 

Mokinių komandos vėl kviečiamos dalyvauti kūrybiniame gamtos mokslų konkurse „Mūsų eksperimentas“

Bendrojo ugdymo mokyklų 9-11 klasių ir profesinio mokymo įstaigų mokinių komandos kviečiamos dalyvauti kūrybiniame gamtos mokslų konkurse „Mūsų eksperimentas“. Konkurso, kurį organizuoja Švietimo ir mokslo ministerija, Lietuvos mokinių neformaliojo švietimo centras, gamtos mokslų mokytojų asociacijos, tikslas – skatinti gamtos mokslus mokytis įdomiai ir kūrybiškai: tiriant, eksperimentuojant.

Konkursas organizuojamas trečius metus. Pernai buvo pateikta daug reikšmingų ir įdomių darbų, nugalėtojai rugpjūtį keliavo į modernų Koperniko mokslo centrą, esantį Varšuvoje.

Konkurso dalyviai skatinami pasinaudoti priemonėmis, gautomis iš ES struktūrinių fondų projekto „Technologijų, menų ir gamtos mokslų infrastruktūra“: moderniais mikroskopais, biologijos preparatais, chemijos reagentais, mini laboratorijomis, kompiuterine įranga ir kt.

Eksperimento eigą ar jos fragmentus reikia nufilmuoti. Darbų vertinimo kriterijai: moksliškumas, kūrybiškumas, pateikimo ir pristatymo kokybė, t.y. vaizdo medžiagos kokybė, esminių tyrimo akcentų iliustravimas, teksto aiškumas, informatyvumas ir kt.

Darbai konkursui turi būti pateikti iki gegužės 16 d. 15.00 val. Lietuvos mokinių neformaliojo švietimo centro tinklalapyje reikia užpildyti registracijos formą. Konkurso sąlygos prieinamos mūsų tinklalapyje. Teirautis el. paštu Šis el.pašto adresas yra apsaugotas nuo Spam'o, jums reikia įjungti Javaskriptą, kad matytumėte tai .

2014-02-10

 

Respublikinė gamtos mokytojų konferencija „Tiriamoji veikla gamtamoksliniame ugdyme“

Gamtos mokslų mokytojus ir jų mokinius kviečiame dalyvauti respublikinėje konferencijoje „Tiriamoji veikla gamtamoksliniame ugdyme“. Konferencijos  tikslas – skatinti aktyvų ir efektyvų mokinių, mokytojų ir mokslininkų bendradarbiavimą, kartu atliekant tiriamąją veiklą bei dalinantis gerąja patirtimi. Per konferenciją mokytojai ir mokiniai išklausys įdomius pranešimus, kartu atliks praktinius darbus, o vėliau mokiniai pristatys savo geriausių projektinių darbų rezultatus. Leidykla „Šviesa“ išleis elektroninį leidinį su konferencijų dalyvių pristatytų projektinių darbų santraukomis.

Konferencija įvyks 2014 m. vasario 20 d. Vilniaus „Karolinos“ viešbutyje (Sausio 13-osios g. 2). Registracija į konferenciją yra pratęsiama ir vyksta internetu iki 2014 m. vasario 11 d. pagal nuorodą. Registruodamasis vienas mokytojas turi įrašyti vieną mokinį.

Projektinių darbų santraukas prašome siųsti iki vasario 11 d. el. paštu: Šis el.pašto adresas yra apsaugotas nuo Spam'o, jums reikia įjungti Javaskriptą, kad matytumėte tai .

Konferenciją organizuoja VšĮ „Saulės“ privati gimnazija ir partneriai: Nacionalinis egzaminų centras, UAB „Mokslo technologijos“, UAB leidykla „Šviesa“, Elektrėnų švietimo paslaugų centras. Detalesnė informacija apie konferenciją pateikta konferencijos nuostatose.

2014-01-22

 

Laimingų Šventų Kalėdų ir Naujųjų metų!

Gerbiamieji mokytojai, mokiniai, kolegos ir svetainės lankytojai,

Lietuvos chemijos mokytojų asociacija sveikina jus su Šventomis Kalėdomis ir artėjančiais Naujaisiais metais. Linkime Jums, kad šiluma santykiuose, užsispyrimas darbuose, noras padėti ir užjausti lydėtų jus visus ateinančius metus.

Linkėdami laimės,

LChMA nariai.

 

Tėvo Jurgio Ambrozijaus (Ambraziejus) Pabrėžos vardo mokslininkų, mokytojų, dvasininkų ir mokinių konferencija: „Žmogaus ekologija“

Ši konferencija – tai tęstinis renginys, kuris tęsia  Šiaulių universiteto profesorės Astos Klimienės pradėta iniciatyvą suburti kartu skirtingo mąstymo, išsilavinimo lygio žmones. Konferencijos dalyviai: dvasininkai, gamtos mokslų mokslininkai, mokytojai ir mokiniai. Konferencija vyks vasario 18 dieną 2014 m. Šiaulių Didždvario gimnazijoje, Vilniaus g. 188, 10 valandą. Daugiau informacijos apie konferenciją ir dalyvio paraišką rasite kvietime.

2013-11-29


Informacija apie įvykusį seminarą „Pagalba mokytojui įgyvendinant vidurinio ugdymo chemijos dalyko BP“

Lietuvos chemijos mokytojų asociacija, įgyvendindama projektą „Pagalba mokytojui įgyvendinant vidurinio ugdymo chemijos dalyko BP. Metodinės medžiagos parengimas“, 2013 m. lapkričio 22 d. Kauno Bernardo Brazdžionio pagrindinėje mokykloje kartu su mokyklos bendruomene organizavo nemokamą praktinės veiklos seminarą „Pagalba mokytojui įgyvendinant vidurinio ugdymo chemijos dalyko BP“

Seminaro dalyviai išklausė paskaitas „Pramoniniai, technologiniai ir buitiniai vandenys. Paruošimas ir analizės metodai“ (lektorius doc. dr. Stanislovas Grevys, KTU Cheminės technologijos fakultetas), „Edukacinės mokinių ekskursijos į chemijos pramonės įmones. Metodinės rekomendacijos“ (pranešėjos: ME Rasa Žemaitaitienė, Vilniaus licėjus, MM Audronė Kuliešienė, Jonavos Senamiesčio gimnazija). KTU Cheminės technologijos fakulteto laboratorijoje atliko praktikos darbą “Vandens kietumo nustatymas” (praktikos darbo vadovai doc. dr. Stanislovas Grevys, KTU Cheminės technologijos fakultetas, ME Daimutė Grevienė, Kauno Bernardo Brazdžionio pagrindinė mokykla), kurio metu išbandė parengtas vandens kietumo nustatymo metodikas. Išklausė pranešimus “BP įgyvendinimas ir chemijos brandos egzamino rezultatai”, (pranešėjos chemijos brandos egzamino vertinimo komisijos pirmininkė dr. Laima Kunskaitė, ME Rasa Žemaitaitienė, Vilniaus licėjus) ir „Bendrųjų programų įgyvendinimo realijos“ (pranešėja Regina Kaušienė UPC projekto metodininkė). Dalyvavo diskusijose. Mokytojai susipažino su Kauno Bernardo Brazdžionio pagrindine mokykla ir KTU Cheminės technologijos fakulteto laboratorijomis.

Praktiniame seminare dalyvavo 32 mokytojai iš Kauno miesto ir rajono, Kėdainių, Ukmergės, Mažeikių.

LChMA nuoširdžiai dėkoja Kauno Bernardo Brazdžionio pagrindinės mokyklos bendruomenei ir direktorei Danguolei Miškinienei, KTU Cheminės technologijos fakulteto dekanui Eugenijui Valatkai ir Bendrosios chemijos katedros darbuotojams už pagalbą organizuojant projekto seminarą.

Daugiau apie šį projektą galite sužinoti renginių skyrelyje. Renginio nuotraukas galite pasižiūrėti mūsų tinklalapio galerijoje. Teorinė seminaro medžiaga prieinama užsiregistravusiems tinklalapio lankytojams "Atsisiuntimų" skyrelyje.

2013-11-27

 

Jau trečią sykį organizuojama paroda „Mokykla 2013: ieškoti, atrasti, išdrįsti“ uždegančiu šūkiu kviečia tiek mokinius, tiek mokytojus būti aktyviems, iniciatyviems ir išradingiems, atidiems ir atviriems pasauliui, nuolat tobulėti ir vis atrasti ką nors nauja. Paroda vyks š. m. gruodžio 6–8 dienomis Lietuvos parodų ir kongresų centre „Litexpo“. Plačiau apie parodą sužinosite, paspaudę nuorodą. Gamtos mokslų mokytojus maloniai kviečiame į leidyklos „Šviesa“ renginius, kurių programa prieinama mūsų tinklalapyje.

2013-11-25

 

 

Konferencija „Gamtamokslinis ugdymas bendrojo lavinimo mokykloje 2014“

Mokslinis metodinis centras „Scientia Educologica“ kviečia dalyvauti XX nacionalinėje mokslinėje praktinėje konferencijoje „Gamtamokslinis ugdymas bendrojo lavinimo mokykloje 2014“, kuri vyks 2014 m. balandžio 25-26 PanevėžyjeKvietimas su detalesne informacija prieinamas mūsų tinklalapyje.

2013-11-25

 

Tarptautinė konferencija „Mokslo ir praktikos sintezė"

Tarptautinėje mokinių ir mokytojų konferencijoje „Mokslo ir praktikos sintezė" kviečiami dalyvauti 5-12 klasių mokiniai ir įvairių dalykų mokytojai, parengę pranešimus. Konferencijoje dalyviai iš Lietuvos ugdymo įstaigų pranešimus skaitys lietuvių kalba. Prisegtuosekonferencijos nuostatuose rasite detalesnę informaciją apie konferenciją. Dalyvio anketa taip pat prieinama mūsų tinklalapyje.

2013-11-06

 

Kviečiame dalyvauti praktinės veiklos seminaruose „Pagalba mokytojui įgyvendinant vidurinio ugdymo chemijos dalyko BP“

Lietuvos chemijos mokytojų asociacija įgyvendina projektą „Pagalba mokytojui įgyvendinant vidurinio ugdymo chemijos dalyko BP. Metodinės medžiagos parengimas“. 2013 metų programa orientuota į metodinę pagalbą mokytojui, įgyvendinant vidurinio ugdymo chemijos dalyko BP veiklos srities „Aplinkos chemija“ temas.  Projekto vykdymo metu buvo parengta metodinė medžiaga ir rekomendacijos mokinių ekskursijoms į chemijos pramonės įmones, akcentuojant gamtosaugines problemas, metodinė medžiaga ir rekomendacijos apibūdinant procesus, lemiančius vandens kietumą ir vandens paruošimo galimybes įvairių gamybų technologiniams procesams. Parengti darbo aprašai ir metodinės rekomendacijos tiriamajam darbui nustatant vandens kietumą. Visa ši medžiaga bus pristatyta respublikinių chemijos mokytojų  praktinių seminarų metu.

Nemokami seminarai vyks:

2013 m lapkričio 16 d 10 val. Vilniaus Žirmūnų gimnazijoje. Registracija el. p. Šis el.pašto adresas yra apsaugotas nuo Spam'o, jums reikia įjungti Javaskriptą, kad matytumėte tai iki lapkričio 12 d. Seminaro programa.

2013 m lapkričio 22 d 13 val. Kauno Bernardo Brazdžionio pagrindinėje mokykloje ir KTU Cheminės technologijos fakultete. Registracija  el. p.  Šis el.pašto adresas yra apsaugotas nuo Spam'o, jums reikia įjungti Javaskriptą, kad matytumėte tai iki lapkričio 18 d. Seminaro programa jau prieinama mūsų tinklalapyje.

Seminarų turinys:

1. Paskaita „Pramoniniai, technologiniai ir buitiniai vandenys. Paruošimas ir analizės metodai“. Lektorius doc. dr. Stasys Grevys, KTU Cheminės technologijos fakultetas

2. Paskaita „Edukacinės mokinių ekskursijos į chemijos pramonės įmones. Metodinės rekomendacijos“. Pranešėjos: ME Rasa Žemaitaitienė, Vilniaus licėjus, MM Audronė Kuliešienė, Jonavos Senamiesčio gimnazija

3.  Paskaita “BP įgyvendinimas ir chemijos brandos egzamino rezultatai”. Pranešėjos chemijos brandos egzamino vertinimo komisijos pirmininkė dr. Laima Kunskaitė, ME Rasa Žemaitaitienė, Vilniaus licėjus

4. Pranešimas ir diskusija „Bendrųjų programų įgyvendinimo realijos“. Pranešėja Regina Kaušienė UPC projekto metodininkė

6. Praktiniai  užsiėminai. Vandens kietumo nustatymas. Metodinių rekomendacijų pristatymas ir praktikos darbas. Praktikos darbo vadovai  doc. dr. Stasys Grevys, KTU Cheminės technologijos fakultetas, ME Daimutė Grevienė, Kauno Bernardo Brazdžionio pagrindinė mokykla, MM Nijolė Daubaraitė, Vilniaus Žirmūnų gimnazija.

2013-10-07

 

Chemijos olimpiados 9-10 kl. programų projektas

Vytautas Černovas,  Lietuvos chemijos olimpiados III turo vertinimo komisijos narys, parengė 9-10 klasių II ir III turo moksleivių chemijos olimpiados programų projektą. Kviečiame susipažinti. Savo pastabas ir pasiūlymus prašome siųsti el. p. Šis el.pašto adresas yra apsaugotas nuo Spam'o, jums reikia įjungti Javaskriptą, kad matytumėte tai

2013-09-29

 

Sveikiname Romaną Voronovič sėkmingai baigus doktorantūros studijas ir apgynus socialinių mokslų (edukologijos) daktaro disertaciją. Kūrybinės sėkmės toliau žengiant mokslininko keliu!
LChMA

 

Seminaras „Biotechnologijos ir genetikos pasiekimai“

Lietuvos mokslų akademijos biologijos, medicinos ir geomokslų skyrius, LR Švietimo ir mokslo ministerija, Ugdymo plėtotės centras ir Lietuvos biologijos mokytojų asociacija organizuoja seminarą „Biotechnologijos ir genetikos pasiekimai“, vyksiantį 2013-10-11 Lietuvos mokslų akademijos didžiojoje konferencijų salėje (Gedimino pr. 3, Vilnius). Registracija į seminarą vyksta iki 2013 spalio 8 dSeminaro programa ir dalyvio anketa prieinamos mūsų tinklalapyje.

2013-09-18

 

Kvietimas registruotis į projekto „Pagrindinio ugdymo pirmojo koncentro 5–8 klasių mokinių esminių kompetencijų ugdymas“ nuotolinius mokymus

Projekte „Pagrindinio ugdymo pirmojo koncentro 5–8 klasių mokinių esminių kompetencijų ugdymas“ tęsiama 2012 m. lapkričio mėn. pradėta vykdyti nuotolinė kvalifikacijos tobulinimo programa „5–8 klasių mokinių esminių kompetencijų ugdymas“. Nuo 2013 m. rugsėjo mėn. bus pradėti II modulio „Į kompetencijų ugdymą orientuota pamoka“ nuotoliniai mokymai, kurių trukmė – 80 val.* (2013 m. rugsėjis – 2014 m. birželis). Šio modulio paskirtis – sudaryti galimybę mokytojams tobulinti pamokos planavimo, ugdymo proceso organizavimo bei vertinimo gebėjimus, siekiant veiksmingesnio kompetencijų ugdymo. Per mokymus bus susitelkta į trijų kompetencijų – komunikavimo gimtąja lietuvių kalba, gamtamokslinės ir mokėjimo mokytis – ugdymą.

Į šį modulį kviečiami registruotis baigusieji I modulį ir nauji dalyviai, dirbantys 5–8 klasėse. Dalyviams, baigusiems I modulį „Šiuolaikiniai ugdymo tikslai. Kompetencijų samprata“ ir užsiregistravusiems į II modulį, dalyvavimas garantuojamas. Naujiems dalyviams teikiama pirmenybė, jei:

jie yra projekto mokyklų mokytojai (ne komandos nariai), dirbantys 5–8 klasėse;

į mokymus registruojasi bent du tos pačios mokyklos mokytojai, dirbantys 5–8 klasėse.

Registracijos pradžia – 2013 m. rugpjūčio 19 d.; pabaiga – rugsėjo 15 d. Registracija gali būti baigta anksčiau, jei iki nurodyto termino pabaigos bus užsiregistravęs reikiamas dalyvių skaičius.

Mokymai vyks šešiomis dalykinėmis grupėmis (dvi lietuvių kalbos, po vieną fizikos, chemijos, biologijos, dalyko „Gamta ir žmogus“) po 20 dalyvių.

Dalyviai, baigę II modulio programą, gaus kvalifikacijos tobulinimo pažymėjimus.

Registracija chemijos mokytojams prieinama paspaudus nuorodą.

*Dalyviams, nesimokiusiems pagal I modulio programą, numatytas 10 val. išlyginamasis kursas.

2013-09-11

 

Sveikiname su rugsėjo pirmąja!

Gerbiamieji kolegos, mokytojai ir mokiniai,

Štai ir atėjo rugsėjo pirmoji - mokslo ir žinių diena, kai vėl visi susirenkame į mokyklas, pradedame dirbti, mokyti ir mokytis, bendrauti ir bendradarbiauti, siekdami bendrų ir nuosavų tikslų. Linkime, kad atėję mokslo metai jums būtų darbingi ir kūrybingi, o pro užkritusius ant jūsų pečių darbus, kaip pro lapus, vis tiek visada matytųsi dangus.

LChMA

 

Seminaras Šiuolaikiniai medžiagų tyrimo metodai

2013 m. rugsėjo 26 d. kartojamas LChMA inicijuotas nemokamas seminaras chemijos mokytojams „Šiuolaikiniai medžiagų tyrimo metodai”. Seminaras vyks Kauno technologijos universiteto Cheminės technologijos fakultete, korpuse C, adresu Radvilėnų pl. 19, Kaunas. Pradžia - 13 val.

Lektoriai: prof. dr. K. Baltakys, prof. dr. V. Getautis, prof. dr. D. Leskauskaitė, doc. dr. A. Pukalskas, lekt. dr. I. Barauskas.

Mokestis už kvalifikacijos tobulinimo pažymėjimo išdavimą - 3 Lt.

Registracija el. p.:  Šis el.pašto adresas yra apsaugotas nuo Spam'o, jums reikia įjungti Javaskriptą, kad matytumėte tai

2013-08-27

 

In Memorian kolegai Aarne Tõldsepp

Su liūdesiu pranešame, kad rugpjūčio 16 Anapilin iškeliavo Tartu universiteto profesorius emeritas, Estijos chemijos mokytojų asociacijos prezidentas, pedagogikos mokslų daktaras Aarne Tõldsepp. Gedime kartu su profesoriaus artimaisiais ir kolegomis. Iš mūsų tinklalapio galite parsisiųsti profesoriaus kolegų parašytą In Memorian lietuvių, rusų ir anglų kalbomis. Teišlieka šviesus atminimas apie Aarne Tõldsepp.

LChMA

 

Stažuotės užsienyje mokytojų asociacijų atstovams

Ugdymo plėtotės centras, įgyvendindamas projektą „Pedagogų kvalifikacijos tobulinimo ir perkvalifikavimo sistemos plėtra (II etapas)“, skelbia atranką į stažuotes užsienyje mokytojų asociacijų atstovams. Norintieji dalyvauti stažuotėse užsienyje, turi užpildyti paraišką internete. Daugiau informacijos gausite, paspaudę nuorodą.

2013-08-20

 

Baltijos šalių chemijos mokytojų seminaras Latvijoje

Latvijos chemijos mokytojų asociacija kviečia Lietuvos chemijos mokytojus dalyvauti Baltijos šalių chemijos mokytojų praktiniame seminare „Šiandien mokinys, rytoj – verslininkas“, kuris vyks 2013 m rugsėjo 12 – 14 d. d. Valmieroje, Latvija.

Seminaro mokestis EUR 15.00.

Visiems seminaro dalyviams netoli seminaro darbo vietos užsakytas viešbutis „NAKTSMAJAS” Vaidavas g. 15, Valmiera. Viešbučio kaina EUR 17-19 nakčiai vienam žmogui, 2-4 vietų kambariuose. Daugiau apie viešbutį galite sužinoti paspaudę nuorodą.

Norinčius vykti prašom registruotis iki 2013 rugsėjo 3 d. elektroniniu paštu  Šis el.pašto adresas yra apsaugotas nuo Spam'o, jums reikia įjungti Javaskriptą, kad matytumėte tai .

Registruojantis prašom nurodyti vardą, pavardę, lytį, mokyklą ar organizaciją, užsienio kalbą, kuria norėtumėte bendrauti (anglų ar rusų).

Dalį kelionės išlaidų apmokės LChMA. Visos kitos išlaidos gali būti apmokamos iš mokinio krepšelio lėšų, skirtų kvalifikacijos kėlimui.

Pirmenybė teikiama aktyviems LChMA nariams. Grupę sudaro 15 mokytojų.

Iškvietimas su vertimu į lietuvių kalbą ir seminaro programa pridedami.

LChMA prezidentė Rita Dambrauskienė

2013-08-16

 

Ieškomas chemijos mokytojas darbui Vokietijoje vieneriems metams

Vasario 16-osios gimnazija Vokietijoje 2013/2014 m. m. ieško chemijos mokytojo 7-10 klasėms nepilnam krūviui (8 val/sav.). Būtina labai gerai mokėti vokiečių arba anglų kalbą - chemijos reikės mokyti vokiškai arba angliškai. Sutartis terminuota vieneriems mokslo metams. Darbo laikotarpiu suteikiamas gyvenamas plotas. Laukiame laiškų el. paštu: Šis el.pašto adresas yra apsaugotas nuo Spam'o, jums reikia įjungti Javaskriptą, kad matytumėte tai

Gal žinote savo kolegų ar gabių savo buvusių mokinių - studentų būsimųjų mokytojų, o gal jaunų mokytojų, kurie būtų suinteresuoti priimti iššūkį dirbti svečioje šalyje ir dėstyti chemiją užsienio (anglų arba vokiečių) kalba?

Maloniai prašau išplatinti šį paieškos laiškelį ir taip padėti Gimnazijai.

Būsiu Jums nuoširdžiai dėkinga už pagalbą.

Pagarbiai

Dr. B. Narkevičienė

2013-07-23

 

Reginos Kaušienės atviras laiškas mokytojams ir jo svarstymo rezultatai

Gerbiamieji kolegos, prieš kurį laiką Regina Kaušienė išsiuntė atvirą laišką chemijos mokytojams, iškeldama į paviršių vienaip ar kitaip visus chemijos mokytojus liečiančią problemą. Norime jus supažindinti su šio laiško svarstymo rezultatais. Atviras laiškas, mokytojų išsakytos mintys ir protokolas su nutarimu prieinami mūsų tinklalapyje.

2013-06-27

 

Prof. A. Šulčiaus komentarai 2013 m. chemijos VBE užduočiai

Kauno technologijos universiteto profesorius Algirdas Šulčius parašė komentarus 2013 m. chemijos Valstybinio brandos egzamino užduočiai. Kviečiame susipažinti su profesoriaus komentarais mūsų tinklalapyje.

2013-06-21

 

Seminaras „Organinių junginių gamybos technologijos ir pritaikymo galimybės, pagal atnaujintus chemijos egzamino reikalavimus"

Birželio 12 d. į seminarą Šiauliuose kviečia šiauliečiai - LChMA nariai. Registracija pageidautina iki gegužės 31 d. el. paštu Šis el.pašto adresas yra apsaugotas nuo Spam'o, jums reikia įjungti Javaskriptą, kad matytumėte tai . Daugiau informacijos seminaro programoje.

2013-05-14

 

Informacija apie seminarą KTU

2013 m. kovo 14 d. KTU Cheminės technologijos fakultete įvyko LChMA ir Kauno Pedagogų kvalifikacijos centro organizuotas seminaras chemijos mokytojams „Šiuolaikiniai medžiagų tyrimo metodai“. Į seminarą susirinkusius mokytojus pasveikino ir viso seminaro metu bendravo KTU Cheminės technologijos fakulteto dekanas prof. dr. Eugenijus Valatka. Mokytojai išklausė paskaitas „Rentgenografinės ir terminės analizės metodai“, „Chromatografiniai ir masių spektrometrijos metodai“, „Branduolių magnetinio rezonanso metodai“, kurias skaitė prof. dr. Kęstutis Baltakys, prof. dr. Vytautas Getautis, Lietuvos mokslų tarybos narys, lekt. dr. Irmantas Barauskas. Mokytojai susipažino su Maisto mokslo ir technologijų kompetencijos centru ir chemijos inžinerijos laboratorija. Renginio nuotraukas galite pasižiūrėti tinklalapio galerijoje.

2013-04-09

 

Diskusijos apie olimpiadų užduotis apibendrinimas

Kovo 8 d. vyko chemijos olimpiados II turo užduočių aptarimas, kuriame dalyvavo prof. Rimantas Raudonis (VU), doc. Vladas Gefenas (LEU), doc. Audronė Gefenienė (LEU), Indrė Grigaitytė Lietuvos mokinių neformaliojo švietimo centro Gabių ir talentingų vaikų ugdymo skyriaus metodininkė, Aušra Gutauskaitė (UPC), LChMA prezidentė Rita Dambrauskienė ir chemijos mokytojai. Dalyvių diskusijos išrašas ir apibendrinimai yra prieinami mūsų tinklalapyje.

2013-04-08

 

LChMA renginys Vilniaus miesto ir rajono chemijos mokytojams

Balandžio 17 d. 16.00 val. Vilniaus Žirmūnų gimnazijoje (Žirmūnų 37) LChMA organizuoja renginį Vilniaus miesto ir Vilniaus rajono chemijos mokytojams. Darbotvarkė:

 1. Pranešimą apie chemijos valstybinio brandos egzamino kriterinio vertinimo nuostatas skaitys Aušra Gutauskaitė UPC Gamtos, tiksliųjų mokslų ir technologijų poskyrio metodininkė.
 2. Asociacijos veiklą ir numatomus renginius aptars LChMA prezidentė R. Dambrauskienė.
 3. Einamieji reikalai (bus renkamas nario mokestis). Jeigu negalėsite atvykti, prašome perduoti nario mokestį per kolegas.

Kviečiame dalyvauti.

2013-04-06

 

Sveikiname su Šv. Velykomis!

Gerbiamieji kolegos ir tinklalapio svečiai, Lietuvos chemijos mokytojų asociacija sveikina jus su Šventomis Velykomis ir linki jums ir jūsų artimiesiems atgimimo nuotaikoje, darbe ir moksle. Tegul šiltos ir šviesios akimirkos lydi jus visur.

LChMA

 

Tėvo Jurgio Ambrozijaus (Ambraziejus) Pabrėžos vardo moklsininkų, mokytojų, dvasininkų ir mokinių konferencija: „Žmogaus ekologija“

Konferencija – tai tęstinis renginys, kuris tęsia Šiaulių universiteto profesorės Astos Klimienės pradėta iniciatyvą subūrti kartu skirtingo mąstymo, išsilavinimo lygio žmones.

Tėvas Jurgis Ambrozijus (Ambraziejus) Pabrėža (1771 m. sausio 15 d. Večiuose, Skuodo raj. – 1849 m. spalio 30 d. Kretingoje, čia ir palaidotas) – kunigas, pranciškonas, gydytojas, botanikas, pirmasis Lietuvos floros tyrinėtojas, vienas iškiliausių XIX a. švietėjų.

Rašė savotišką filosofinį veikalą „Ryžtai“, kuriame sistemindavo gyvenimo principus. Parengė apie 50 darbų botanikos tema, tarp jų didžiulį enciklopedinį leidinį „Taislius auguminis“, kur apibūdino 643 augalus.

Surinko herbariumą (~800 augalų rūšių). Pirmasis sukūrė žemaitišką botanikos terminologiją. Taip pat gydė žmones; iš viso yra išlikę 17 jo rankraščių, kuriuose aprašomos ligos, jų simptomai, gydymas.

Talkino leidžiant istorinius veikalus. Produktyvus bendradarbiavimas vyko su Simonu Daukantu ir vyskupu Motiejumi Valančiumi. Yra likęs negausus literatūrinių veikalų palikimas. Ypač liaudies buvo pamėgti jo eilėraščiai

Konferencijos dalyviai:

 • dvasininkai,
 • gamtos mokslų mokslininkai,
 • mokytojai,
 • mokiniai,
 • kiti dalyviai.

Vieta ir laikas:

Gegužės 3 dieną 2013 metu, Šiaulių Didždvario gimnazijoje, Vilniaus 188, 10 valandą.

Konferencijos pranešimo turinys:

 • šiuolaikinio žmogaus dvasigumas;
 • žmogaus sveikata ir aplinkosaugos problemos;
 • žmogaus aplinkos tyrimai;
 • šiuolaikinės aplinkosauginės problemos, jų sprendimo būdai;
 • aplinkos tyriamieji darbai, eksperimentai.

Konferencijos programa:

 1. Plenarinis posėdis.
 2. Darbas sekcijose.
 3. Konferencijoje pristatomi individualūs ir grupiniai darbai. Pranešimo trukmė - 5 min.
 4. Apibendrinimas

Pranešėjų registracija ir pranešimų pateikimas organizatoriams.

Kontaktiniai duomenys:

Irina Barabanova - 869994166, Virginija Savickaitė - 868648852.

Konferencijos partneriai:

 • Šiaulių Universitetas;
 • Lietuvos biologijos mokytojų asociacijos Šiaurės Lietuvos filialas;
 • Lietuvos chemijos mokytojų asociacija.

2013-03-31

 

Prašome skirti 2% pajamų mokesčio LChMA

Gerb. kolegos, mūsų asociacijos kuklias pinigines lėšas sudaro simbolinis kasmetinis kiekvieno nario 10 litų mokestis, šiek tiek projektinių lėšų ir Jūsų asociacijai skirti 2 paramos procentai iš gyventojų pajamų mokesčio. Taryba dėkoja visiems suteikusiems šią paramą ir prašo toliau tokiu pat būdu paremti asociaciją. Mūsų rekvizitai:

Lietuvos chemijos mokytojų asociacija

Kodas 191908338

Ats. sąskaita LT54 7300 0100 0244 7655

Paramos prašymą galima pateikti per Elektroninio deklaravimo sistemą arba prašymą galima įteikti atvykus į inspekciją ar siųsti paštu. Mokesčių administratorius primena, jog jeigu žmogus nuolat nori remti tas pačias organizacijas bei politines partijas, nuo praėjusių metų jis gali tai padaryti pateikdamas tik vieną prašymą, o parama bus skiriama tiek metų, kiek nurodyta prašyme. Maksimalus terminas – 5 metų laikotarpis. Siekiant skirti 2012, 2013, 2014, 2015, 2016 m. mokestinių laikotarpių pajamų mokesčio dalį, pakaks pateikti tik vieno - 2012 m. mokestinio laikotarpio prašymą, jo laukelyje E5 įrašius 2016 m.

Plačiau apie paramos skyrimą galite pasiskaityti nuorodoje.

LChMA taryba

 

Dėmesio!

Diskusija apie chemijos olimpiados užduotis vyks 2012 kovo 8 d. 10 val. Vilniuje, Karaliaus Mindaugo vid. m-kloje, Mindaugo g. 9/1. Diskusijoje dalyvaus prof. Rimantas Raudonis ir doc. Vladas Gefenas. Kviečiame visus, kuriems tai rūpi, dalyvauti.

LChMA taryba

2013-02-18

 

Seminaras mokytojams Šiuolaikiniai medžiagų tyrimo metodai“

LChMA ir Kauno Pedagogų kvalifikacijos centras kviečia į nemokamą seminarą chemijos mokytojams "Šiuolaikiniai medžiagų tyrimo metodai“. Seminaras vyks 2013 m. kovo 14 d. 13 val. KTU Cheminės technologijos fakultete, korpuse C, 140 aud. (preliminariai). Registracija – KPKC elektroniniu paštu Šis el.pašto adresas yra apsaugotas nuo Spam'o, jums reikia įjungti Javaskriptą, kad matytumėte tai Pažymėjimo kaina – 3 LTL.

Programą rengė Daimutė Grevienė, chemijos mokytoja ekspertė, Kauno „Vyturio“ katalikiška vidurinė mokykla, Kauno „Versmės“ vidurinė mokykla.

Seminaras  suteiks galimybę mokytojams išsamiau susipažinti su kai kuriais šiuolaikiniais medžiagų tyrimo metodais. Mokytojams siūloma praktiškai susipažinti su medžiagų sandaros tyrimais rentgenografinės ir terminės analizės, chromatografiniais ir masių spektrometrijos, branduolių magnetinio rezonanso metodais. Seminaro praktiniai užsiėmimai vyks KTU Cheminės technologijos fakulteto laboratorijose.

Seminaro programoje: Paskaitos: „Rentgenografinės ir terminės analizės metodai“, „Chromatografiniai ir masių spektrometrijos metodai“, „Branduolių magnetinio rezonanso metodai“. Praktiniai užsiėminai analizės laboratorijose, kuriose mokytojai galės susipažinti su naujausia aparatūra. Pažintis su Maisto mokslo ir technologijų kompetencijos centru ir Chemijos inžinerijos laboratorija.

Seminaro lektoriai:

Prof. Dr. Kęstutis Baltakys; KTU cheminės technologijos fakultetas, silikatų technologijos katedra

Prof. Dr. Vytautas Getautis, Lietuvos mokslų tarybos narys, KTU cheminės technologijos fakultetas, organinės chemijos katedra

Prof. Dr. Daiva Leskauskaitė KTU cheminės technologijos fakultetas, maisto produktų katedra

Doc. Dr. Audrius  Pukalskas, KTU cheminės technologijos fakultetas, maisto produktų technologijos katedra

Lekt. Dr. Irmantas Barauskas, KTU cheminės technologijos fakultetas, silikatų technologijos katedra

2013-02-14

 

Apie LChMA veiklą 2012 metais

2012 m. vasario 25 d. Vilniaus Žirmūnų gimnazijoje vykusioje LChMA ataskaitinėje-rinkiminėje konferencijoje išrinkta nauja LChMA taryba ir revizijos komisija.

LChMA taryba:

 1. Skirmantė Bačinskienė (Vilnius)
 2. Ana Beliaš (Vilniaus rajonas)
 3. Rita Dambrauskienė (Kaunas)
 4. Nijolė Daubaraitė (Vilnius)
 5. Daimutė Grevienė (Kaunas)
 6. Vytautas Kavaliauskas (Kaišiadorys)
 7. Virginija Kerevičienė (Alytus)
 8. Daiva Lebednikaitė (Vilnius)
 9. Vilma Mikalainytė (Marijampolė)
 10. Irena Montvydienė (Klaipėda. Žemaitijos regiono atstovė)
 11. Virginija Savickaitė (Šiauliai)

Revizijos komisija:

 1. Stasė Bakaitienė (Vilnius)
 2. Daiva Ivaškevičienė (Kėdainiai)
 3. Janė Liutkienė (Alytus)

2012 metais įgyvendintas UPC skelbto švietimo bendruomenių asociacijų rėmimo projektų konkurso projektas „Tiriamųjų, praktikos ir laboratorinių darbų 9-10 klasėms metodikų, dirbant su moderniomis mokymo priemonėmis, parengimas ir pristatymas“.

Projekto kūrybinė grupė parengė 9-10 klasėse vykdomų eksperimentinių darbų metodikas ir aprašymus naudojant kompiuterines laboratorijas su jutikliais, jutiklių su priedais rinkinius, dokumentų kameras ir juos pristatė Lietuvos chemijos mokytojams nemokamuose seminaruose. Seminarai vyko: Klaipėdoje rugsėjo 20 d. Klaipėdos regiono chemijos mokytojams - dalyvavo 19 mokytojų; Klaipėdoje rugsėjo 20 - 22 d. d. Baltijos šalių chemijos mokytojams - dalyvavo 48 Latvijos, Estijos, Lietuvos chemijos mokytojai; rugsėjo 25 d. Vilniuje, Vilniaus regiono mokytojams - dalyvavo 30 mokytojų; Kaune spalio 10 d. Kauno regiono mokytojams – dalyvavo 24 mokytojai ir Panevėžyje spalio 10 d. Panevėžio regiono mokytojams - dalyvavo 24 mokytojai.

Parengti ir seminaruose pristatyti šie darbai, pristatymai ir pateiktys:

Tiriamųjų darbų aprašymai su užduočių ir atsakymų lapais – „Kalcio hidroksido tirpumo nustatymas“, „Kalcio karbonato masės dalies nustatymas kiaušinių lukštuose“, „Neutralizacijos reakcija“, „pH nustatymas“, „Tirpalų ruošimas“.

Darbo su dokumentų kamera, darbo su pH/temperatūriniu WinLab matuokliu, tiriamųjų darbų metodikų pristatymai.

Temperatūros ir tūrio matavimų pateiktys.

Renginiai:

LChMA Alytaus mokytojų grupė 2012 m birželio 18 d. Alytuje organizavo seminarą “Chemijos pamokos tobulinimo galimybės” dalyvavo 32 mokytojai.

LChMA taryba ir Klaipėdos chemijos mokytojų – asociacijos narių grupė 2012 m rugsėjo 20-22 dienomis Klaipėdoje organizavo tradicinį Baltijos šalių chemijos mokytojų seminarą „Ekologiniai Baltijos jūros labirintai“. Seminare dalyvavo po 16 Latvijos, Estijos ir Lietuvos chemijos mokytojų.

Dalyvauta:

2012 m vasario 11-12 d.d. Estijos chemijos mokytojų ataskaitiniame susirinkime Tartu.

2012 m kovo 31 d. Visos Lietuvos mokytojų suvažiavime.

2012 m birželio 19 d. UPC organizuotoje diskusijoje “Ugdymo turinio naujovių sklaidos modelis”

2012 m spalio 30 d. Metodinėje dienoje gamtamokslinio ugdymo mokytojams “Vertinimas ir įsivertinimas ugdant gamtamokslines ir bendrąsias kompetencijas”.

Teiktos rekomendacijos:

Asociacijos taryba rekomendavo doc. dr. Laimutės Salickaitės-Bunikienės knygų „Stebime, mokomės, kuriame. Etnocheminės užduotys ir vanduo“, "Stebime, mokomės, kuriame. Tyrimai gamtoje" ir G. Branickio ir L. Saško knygos "Stebuklingas pasaulis paveiksluose iš siūlų", rankraščius leidybai kaip tinkamą priemonę integruotam formaliam ir neformaliam mokinių ugdymui.

Šešiems chemijos mokytojams – asociacijos nariams dalyvauti mokymuose, vykdomuose pagal  projektą  „Pedagogų kvalifikacijos tobulinimo ir perkvalifikavimo sistemos plėtra (II etapas)“.

Dalyvauta svarstymuose ir teiktos pastabos ir pasiūlymai:

Mokytojų ir pagalbos mokiniui specialistų atestacijos nuostatų projektui;

Gamtos mokslų pagrindinio ugdymo pasiekimų patikrinimo (PUPP) programos projektui ir užduočių pavyzdžiams.

Teikta informacija:

Apie chemijos mokymą Lietuvoje tarptautiniam ICASE leidiniui;

Informacija savaitraščiui „Dialogas“ apie LChMA veiklą;

Kreiptasi:

2012 metų lapkričio gruodžio mėnesiais į LR Švietimo ir mokslo ir LR Sveikatos apsaugos ministerijas dėl Higienos normų mokyklų chemijos kabinetams peržiūrėjimo. Šis klausimas bus sprendžiamas ir 2013 metais.

2012 metais sudarytos bendradarbiavimo sutartys su:

Panevėžio rajono pedagogų švietimo centru;

Klaipėdos miesto pedagogų švietimo ir kultūros centru.

2013-02-14

 

Mokymai pedagogams

Ugdymo plėtotės centro projekte  „Pedagogų kvalifikacijos tobulinimo ir perkvalifikavimo sistemos plėtra (II etapas)“ paskelbtas kvietimas pedagogams, turintiems pedagogo kvalifikaciją ir dirbantiems pagal bendrojo ugdymo programas, registruotis į asmenybės tobulinimo ir vadybinių kompetencijų plėtojimo mokymus iki  š. m. vasario 28d. Mokymai yra finansuojami Europos Sąjungos lėšomis. Detalesnė informacija svetainėje.

2013-02-10

 

Goethe's institutas kviečia dalyvauti konkurse smalsiems tiksliukams

Iki 2013 vasario mėn. pabaigos moksleiviai dar gali suspėti užsiregistruoti ir dalyvauti Goethe's instituto konkurse Vokiečių kalba smalsiems tiksliukams. Konkursas skirtas 15-18 m. moksleiviams, kurie šiek tiek moka vokiškai ir domisi tiksliaisiais bei gamtos mokslais. Konkurso metu reikia atsakyti į internetinės viktorinos klausimus ir pateikti savo tyrimų projektą. Finalo nugalėtojai laimi vasaros kursus Vokietijoje, kitų dalyvių taip pat laukia puikūs prizai. Neužmiršome ir aktyviausių mokyklų: sulaukę trijų projektų iš vienos mokyklos visus dalyvių klasiokus apdovanosime konkurso dovanėlėmis.

Paraginkite vaikus, pasidalinkite informacija su savo kolegomis vokiečių kalbos mokytojais – tai būtų gražus bendradarbiavimas. Laiko liko nedaug, verta paskubėti.

Visa informacija: www.goethe.de/lietuva/hk .

2013-02-07

 

NEC organizuojami mokymai mokytojams

Kviečiame mokytojus išmokti tinkamai parengti užduotis mokinių pasiekimams įvertinti. Projekte „Standartizuotų mokinių pasiekimų vertinimo ir įsivertinimo įrankių bendrojo lavinimo mokykloms kūrimas, II etapas“ pradedami mokymai testų užduočių rengėjams. Mokytojai, norintys dalyvauti šiuose mokymuose iki 2013 m. vasario 15 d. turi užpildyti ir atsiųsti el. paštu:  Šis el.pašto adresas yra apsaugotas nuo Spam'o, jums reikia įjungti Javaskriptą, kad matytumėte tai vieną iš dalyvio paraiškos formų. Siunčiant užpildytą formą dokumento pavadinime būtina nurodyti vardą ir pavardę. Atrinktų Mokymų dalyvių sąrašai bus paskelbti 2013 m. vasario 15 d. Nacionalinio egzaminų centro interneto svetainėje. Daugiau informacijos ir paraiškos formos prieinamos NEC tinklalapyje.

2013-02-06

 

Mokinių komandos kviečiamos dalyvauti kūrybiniame gamtos mokslų konkurse „Mūsų eksperimentas“

Devintų–vienuoliktų klasių mokinių komandos kviečiamos dalyvauti kūrybiniame gamtos mokslų konkurse „Mūsų eksperimentas“. Konkurso, kurį organizuoja Švietimo ir mokslo ministerija, Lietuvos mokinių neformaliojo švietimo centras ir gamtos mokslų mokytojų asociacijos, tikslas – skatinti gamtos mokslus mokytis įdomiai ir kūrybiškai: tiriant, eksperimentuojant, išnaudojant modernių priemonių galimybes.

Darbai konkursui turi būti pateikti iki gegužės 13 d. 17.00 val. Lietuvos mokinių neformaliojo švietimo centro tinklalapyje reikia užpildyti registracijos formą, aprašą ir filmuotą medžiagą elektroninėse laikmenose atsiųsti adresu: Gamtos mokslų konkursui „Mūsų eksperimentas“, Lietuvos mokinių neformaliojo švietimo centro Gamtinio ir ekologinio ugdymo skyrius, Džiaugsmo g. 44, Vilnius LT-11302 arba el. paštu  Šis el.pašto adresas yra apsaugotas nuo Spam'o, jums reikia įjungti Javaskriptą, kad matytumėte tai (filmuotą medžiagą siųsti elektroninėje laikmenoje arba nurodyti filmuotos medžiagos prieigą interneto svetainėje www.youtube.com, pateikimo būdą mokiniai gali pasirinkti). Detalesnė informacija ŠMM tinklalapyje. Konkurso sąlygos ir nuostatos prienamos mūsų tinklalapyje.

2013-01-27

 

Įsteigta Lietuvos pedagogų asociacijų vadovų taryba

Šių metų sausio 3-ąją dieną Vilniuje rinkosi Lietuvos mokytojų-dalykininkų bei dėstytojų asociacijų vadovai. Susitikime dalyvavo Lietuvos anglų kalbos mokytojų, Lietuvos biologijos mokytojų, Lietuvos chemijos mokytojų, Lietuvos geografijos mokytojų,  Lietuvos informatikos mokytojų, Lietuvos istorijos mokytojų, Lietuvos kalbų pedagogų, Klasikų, Lietuvos muzikos mokytojų, Lietuvos prancūzų kalbos mokytojų ir dėstytojų, Šokio mokytojų asociacijų, Lietuvos dailės ugdytojų draugijos, Lietuvių kalbos ir literatūros mokytojų sąjungos bei Lituanistų sambūrio vadovai ar jų atstovai. Prie įsteigtos Tarybos suskubo prisijungti ir Lietuvos matematikos mokytojų, Lietuvos Respublikos rusų kalbos (užsienio kalbos) mokytojų Lietuvos socialinių pedagogų ir Lietuvos vokiečių kalbos mokytojų asociacijos.

Susitikimo metu buvo pasikeista nuomonėmis, kaip geriau bendradarbiauti Lietuvos pedagogams–dalykininkams ir koordinuoti įvairių pedagogų asociacijų veiklą. Pasisakymų metu akcentuota būtinybė vienyti pedagogų-dalykininkų asociacijas, sprendžiant aktualias ugdymo problemas, dalintis informacija ir skleisti gerąją patirtį. Susirinkimo dalyviai pritarė, kad asociacijoms būtina aktyviai dalyvauti svarstant švietimą ir ugdymą reglamentuojančius dokumentus.

Asociacijų vadovai nutarė įkurti Lietuvos pedagogų asociacijų vadovų tarybą, numatydami galimybę ateityje įkurti atskirą juridinį vienetą. Tarybos nariai yra Lietuvos pedagogų asociacijų vadovai, tačiau posėdžiuose galės dalyvauti ir kiti asociacijų nariai – vadovų įgaliotieji asmenys. Svarstytas Tarybos darbo koordinatorių klausimas. Jais išrinkti Violeta Kriščiūnienė (Lietuvos istorijos mokytojų asociacija), Arnoldas Riekumas (Šokio mokytojų asociacija) ir Rytas Šalna (Lietuvos geografijos mokytojų asociacija).

Vienas iš artimiausių įsteigtos Tarybos uždavinių – inicijuoti pedagogų asociacijų vadovų susitikimą su naujuoju Lietuvos Respublikos švietimo ir mokslo ministru. Susitikimo metu norima supažindinti Ministrą su Tarybos veiklos tikslais ir artimiausiais uždaviniais. Pokalbio metu norima aptarti esamą švietimo padėtį, pristatyti pedagogų dalykininkų požiūrį į kylančius iššūkius ir numatyti tolimesnes glaudaus ir dalykiško bendradarbiavimo gaires.

Kviečiame mokytojų asociacijų vadovus jungtis prie Lietuvos pedagogų asociacijų vadovų tarybos. Tik būdami kartu galime pasiekti, kad Lietuvos švietimas taptų dar pažangesnis, o priimami svarbūs sprendimai atitiktų visų mokytojų interesus.

Su mumis susisiekti galima el. paštu Šis el.pašto adresas yra apsaugotas nuo Spam'o, jums reikia įjungti Javaskriptą, kad matytumėte tai

2013-01-11

 

Mokslinė praktinė konferencija "Gamtamokslinis ugdymas bendrojo lavinimo mokykloje 2013"

Mokslinis metodinis centras „Scientia Educologica“ organizuoja konferenciją, kuri vyks 2013 m. balandžio 26-27 Skuode. Visą informaciją rasite aplankę konferencijos interneto svetainę. Registracijos anketą rasite, paspaudę šią nuorodąKonferencijoje kasmet dalyvauja mokslininkai, pedagogai praktikai ne tik iš Lietuvos, bet ir iš įvairių užsienio šalių – Estijos, Latvijos, Rusijos, Baltarusijos ir kt. Konferencijos organizacinis komitetas kviečia jus aktyviai dalyvauti.

2013-01-07

 

Chemija mokykloje 2013

Kasmetinė chemijos mokytojų konferencija „Chemija mokykloje 2013“ vyks 2013 m. kovo 28 d. Kauno technologijos universiteto Cheminės technologijos fakultete. Prof. A. Šulčius mielai kviečia chemijos mokytojus susirinkti ir pasidalinti patirtimi, aptarti rūpimus klausimus, bendrauti ir bendradarbiauti. Papildoma informacija apie konferenciją yra KTU tinklalapyje. Nurodymai autoriams prieinami parsisiuntimui, straipsniai laukiami iki 2013 m. vasario 25 d.

2013-01-07

 

 

Džiaugsmingų Šventų Kalėdų ir laimingų Naujųjų metų!

Gerbiamieji mokytojai, mokiniai ir svetainės lankytojai,

Lietuvos chemijos mokytojų asociacija nuoširdžiai sveikina Jus su Šventomis Kalėdomis ir ateinančiais Naujaisiais metais, ir linki laimės, džiaugsmo bei daug šilumos santykiuose su šeima ir aplinkiniais. Nepamirškite, kad gauti dovanų yra malonu, tačiau, duoti kažką pačiam nelaukiant atlygio yra daug kartų maloniau. Gražių švenčių Jums.

LChMA

 

Pedagogų atranka į ilgalaikes kvalifikacijo tobulinimo stažuotes

Ugdymo plėtotės centras (UPC) vykdo Europos socialinio fondo finansuojamą projektą „Pedagogų kvalifikacijos tobulinimo ir perkvalifikavimo sistemos plėtra“. Įgyvendinant projektą bus išbandomos ilgalaikės stažuotės pedagogams.

Ilgalaikės stažuotės – pedagogo kvalifikacijos tobulinimo forma, siekiant praktinio darbo sąlygomis kitoje įstaigoje individualiai išbandyti praktinį patyrimą, įgyti naujų ar tobulinti turimas kompetencijas. Stažuotės laikotarpiu pedagogas nedirba savo pagrindinėje darbovietėje, tačiau jam išlaikomos visos socialinės garantijos, atostogų laikas ir darbo vieta bei mokama stipendija.

Dalyvauti stažuotėse kviečiami ikimokyklinio, priešmokyklinio, bendrojo ugdymo pedagogai, turintys ne mažesnę kaip 8 metų pedagoginio darbo patirtį.
Stažuočių trukmė 6 mėn., nuo 2013 m. vasario1 d.

Paraiškas galima pateikti iki 2012 m. gruodžio 31 d. Pratęsiamas paraiškų teikimo laikotarpis iki 2013-01-04.

Dokumentai reikalingi dalyvauti stažuotėje prieinami čia.

Daugiau informacijos UPC tinklalapyje.

2012-12-21

 

Respublikinis konkursas „Mano žvilgsnis į supantį pasaulį“

Jau 15-tą kartą kviečia Jus kurti, tyrinėti, stebėti, dalyvauti ir pristatyti savo tiriamuosius darbus. Jeigu esate smalsūs ir trokštate žinių, jeigu mėgstate stebėti ir daryti išvadas, tai šis konkursas kaip tik Jums. Savo tiriamojo darbo rezultatus pristatykite respublikiniame konkurse „Mano žvilgsnis į supantį pasaulį“, kuris įvyks 2013 m. vasario 23 d. (šeštadienį).

Laukiame Jūsų užpildytų konkurso dalyvio anketų iki 2013 m. sausio 30 d. Konkurso dalyvio anketą rasite čia.

Konkurso metu mokytojams ir tiriamųjų darbų vadovams siūlome nemokamą kvalifikacijos tobulinimo seminarą „Nanotechnologijos šalia mūsų“. Seminaro registracijos anketą rasite čia.

Daugiau informacijos ir konkurso nuostatai prieinami tinklalapyje www.lmnsc.lt

Iškilus klausimams, kreipkitės el. paštu Šis el.pašto adresas yra apsaugotas nuo Spam'o, jums reikia įjungti Javaskriptą, kad matytumėte tai arba telefonu (8 5) 2764543

2012-12-21

 

Projekto „Tiriamųjų, praktikos ir laboratorinių darbų 9-10 klasėms metodikų, dirbant su moderniomis mokymo priemonėmis, parengimas ir pristatymas“ rezultatai

LChMA sėkmingai įgyvendino UPC skelbto švietimo bendruomenių asociacijų rėmimo projektų konkurso projektą „Tiriamųjų, praktikos ir laboratorinių darbų 9-10 klasėms metodikų, dirbant su moderniomis mokymo priemonėmis, parengimas ir pristatymas“

Projekto kūrybinė grupė parengė 9-10 klasėse vykdomų eksperimentinių darbų metodikas ir aprašymus naudojant kompiuterines laboratorijas su jutikliais, jutiklių su priedais rinkinius, dokumentų kameras ir juos pristatė Lietuvos chemijos mokytojams Vilniuje, Kaune, Panevėžyje, Klaipėdoje ir Baltijos šalių chemijos mokytojams tarptautinio seminaro metu.

Parengti ir seminaruose pristatyti šie darbai, pristatymai ir pateiktys:

 • Tiriamųjų darbų aprašymai su užduočių ir atsakymų lapais – „Kalcio hidroksido tirpumo nustatymas“, „Kalcio karbonato masės dalies nustatymas kiaušinių lukštuose“, „Neutralizacijos reakcija“, „pH nustatymas“, „Tirpalų ruošimas“.
 • Darbo su dokumentų kamera, darbo su pH/temperatūriniu WinLab matuokliu, tiriamųjų darbų metodikų pristatymai.
 • Temperatūros ir tūrio matavimų pateiktys.

Visi dokumentai yra prieinami mūsų tinklalapyje: 1 dalis2 dalis. Atsisiųsti reikia abi archyvo dalis ir du kartus paspausti ant pirmosios. Atsidariusiame lange reikia pasirinkti failų paskirties vietą ir paspausti "Install". Pasirinktoje vietoje atsiras aplankas su visais dokumentais.

Nemokami seminarai chemijos mokytojams tema “Tiriamųjų, praktikos ir laboratorinių darbų 9-10 klasėms metodikų, dirbant su moderniomis mokymo priemonėmis pristatymas” vyko: Klaipėdoje rugsėjo 20 d. Klaipėdos regiono chemijos mokytojams - dalyvavo 19 mokytojų; Klaipėdoje rugsėjo 20 - 22 d. d. Baltijos šalių chemijos mokytojams - dalyvavo 48 Latvijos, Estijos, Lietuvos chemijos mokytojai; rugsėjo 25 d. Vilniuje, Vilniaus regiono mokytojams - dalyvavo 30 mokytojų; Kaune spalio 10 d. Kauno regiono mokytojams – dalyvavo 24 mokytojai ir Panevėžyje spalio 10 d. Panevėžio regiono mokytojams - dalyvavo 24 mokytojai.

Seminarus, pagal bendradarbiavimo sutartis,  organizavo: Kauno pedagogų kvalifikacijos centras, Panevėžio rajono pedagogų švietimo centras, Klaipėdos miesto pedagogų švietimo ir kultūros centras.

Seminarų turinys:

1. Prietaisų su jutikliais (termometru, pHmetru ir kt.) paruošimas darbui. Instruktažas. (Teorija, praktika, 1val)

2. Jutikliais užregistruotų duomenų panaudojimas. Praktikos darbas Nr.1. Darbo atlikimas ir ataskaitos rengimas. Matavimo paklaidos. (Praktika, 1val)

3. Dokumentų kameros panaudojimas chemijos pamokose. (Teorija, praktika, 1val)

4. Jutikliais užregistruotų duomenų panaudojimas. Praktikos darbas Nr.2. Darbo atlikimas ir ataskaitos rengimas. (Praktika, 1val)

5. Jutikliais užregistruotų duomenų panaudojimas. Praktikos darbas Nr.3. Darbo atlikimas ir ataskaitos rengimas (Savarankiškas darbas , 1val)

6. Jutikliais užregistruotų duomenų panaudojimas. Praktikos darbas Nr.4. Darbo atlikimas ir ataskaitos rengimas (Savarankiškas darbas, 1val).

Darbų metodikas ir rekomendacijas rengė ir jas seminaruose pristatė kūrybinė grupė:

Rasa Žemaitaitienė Vilniaus licėjaus chemijos mokytoja ekspertė, grupės vadovė,

Virginija Barbaravičiūtė, Vilniaus licėjaus chemijos mokytoja metodininkė,

Audronė Kuliešienė, Jonavos Senamiesčio gimnazijos chemijos mokytoja metodininkė,

Irena Montvydienė, Klaipėdos Hermano Zudermano gimnazijos chemijos mokytoja metodininkė,

Sandra Stimburienė, Klaipėdos Vytauto Didžiojo gimnazijos chemijos mokytoja metodininkė.

Nufilmuotas seminarų akimirkas galite pamatyti paspaudę nuorodą.

2012-12-05

 

Mokymai mokytojų asociacijoms

Skelbiame UPC kvietimą į mokymus asociacijų nariams. Daugiau informacijos apie mokymus rasite kvietime. Pasiūlymus siųsti Ritai Dambrauskienei iki 2012 m. gruodžio 31 el. paštu  Šis el.pašto adresas yra apsaugotas nuo Spam'o, jums reikia įjungti Javaskriptą, kad matytumėte tai arba tel. 866355466.

2012-12-04

 

 

Kvalifikacijos tobulinimo seminaras „Gamtinėje aplinkoje vykstančių procesų stebėjimas, tyrimas ir vertinimas rudens sezono pavyzdžiu“

Į seminarą kviečiami pagrindinių, vidurinių mokyklų, gimnazijų ir profesinių mokyklų chemijos ir biologijos mokytojai, mokiniai, studentai ir visi kiti, kuriems aktualios novatoriškos mokymo formos, gamtinėje aplinkoje vykstantys procesai ir jų tyrinėjimo būdai. Seminaro metu vyks teoriniai ir praktiniai užsiėmimai, bus pristatytos naujos mokomosios knygos (seminaro dalyviai gaus knygas dovanų) ir vyks kūrybinės dirbtuvės, turinčios tikslą ugdyti gamtamokslinius ir kūrybinius meninius mokinių gebėjimus.
Seminaras vyks š. m. lapkričio 9–10 d. Lietuvos mokinių neformaliojo švietimo centre adresu: Žirmūnų g. 1B, Vilniuje. Preliminarią programą rasitečia.
Mokiniams ruošiamas atskiras užsiėmimas lapkričio 8 d. nuo 16.00 iki 19.00 val.
Dalyviams bus išduoti kvalifikacijos tobulinimo pažymėjimai. Dalyvių skaičius ribotas.
Visų norinčių dalyvauti seminare prašoma užpildyti registracijos anketą iki š. m. lapkričio 5 d. Registracijos anketą galite rasti čia.

Seminaro skelbimas prieinamas mūsų tinklalapyje.

Iškilus klausimams, kreipkitės el. paštu Šis el.pašto adresas yra apsaugotas nuo Spam'o, jums reikia įjungti Javaskriptą, kad matytumėte tai arba skambinkite tel. (85) 2764543.

2012-10-30


Baltijos šalių chemijos mokytojų seminaras "Ekologiniai Baltijos jūros labirintai"


Lietuvos chemijos mokytojų asociacijos taryba ir Klaipėdos grupė organizavo Baltijos šalių chemijos mokytojų seminarą, kuris vyko 2012 m. rugsėjo 20-22 dienomis Klaipėdoje. Kviečiame jus pasiskaityti apie seminarą renginių skyrelyje ir pasižiūrėti nuotraukas galerijoje.

2012-10-15

 

Praktinės veiklos seminarai „Tiriamųjų, praktikos ir laboratorinių darbų 9-10 klasėms metodikų, dirbant su moderniomis mokymo priemonėmis, parengimas ir pristatymas“

Lietuvos chemijos mokytojų asociacija įgyvendina projektą „Tiriamųjų, praktikos ir laboratorinių darbų 9-10 klasėms metodikų, dirbant su moderniomis mokymo priemonėmis, parengimas ir pristatymas“. Šis projektas dalyvavo Švietimo bendruomenių asociacijų rėmimo projektų konkurse ir buvo pripažintas vienu geriausių.

Vykdant Mokyklų tobulinimo programos plius projektą „Technologijų, menų ir gamtos mokslų infrastruktūra“, per keturis šimtus Lietuvos mokyklų buvo aprūpintos moderniomis chemijos dalyko mokymo priemonėmis – gamtos mokslų kompiuterinėmis laboratorijomis su jutikliais, jutiklių su priedais rinkiniais, projektoriais su dokumentų kameromis. Asociacijos narių kūrybinė grupė parengė 9-10 klasėse vykdomų eksperimentinių darbų metodikas ir aprašymus naudojant kompiuterines laboratorijas su jutikliais, jutiklių su priedais rinkinius, dokumentų kameras ir juos pristato Lietuvos chemijos mokytojams Vilniuje, Kaune, Panevėžyje ir Klaipėdoje.

Kviečiame dalyvauti praktinės veiklos seminaruose tema „Tiriamųjų, praktikos ir laboratorinių darbų 9-10 klasėms metodikų, dirbant su moderniomis mokymo priemonėmis, parengimas ir pristatymas”. Nemokami seminarai vyks 2012 m rugsėjo-spalio mėnesiais Klaipėdoje, Vilniuje, Kaune ir Panevėžyje.

Seminarus padeda organizuoti ir į seminarus registruoja: Kauno pedagogų kvalifikacijos centras (Kaune ir Vilniuje), Panevėžio rajono pedagogų švietimo centras, Klaipėdos miesto pedagogų švietimo ir kultūros centras.

Seminarų turinys:

1. Prietaisų su jutikliais (termometru, pHmetru ir kt.) paruošimas darbui. Instruktažas. (teorija, praktika, 1val)

2. Jutikliais užregistruotų duomenų panaudojimas. Praktikos darbas Nr.1. Darbo atlikimas ir ataskaitos rengimas. Matavimo paklaidos (praktika, 1val)

3. Dokumentų kameros panaudojimas chemijos pamokose (teorija, praktika, 1val)

4. Jutikliais užregistruotų duomenų panaudojimas. Praktikos darbas Nr.2. Darbo atlikimas ir ataskaitos rengimas (praktika, 1val)

5. Jutikliais užregistruotų duomenų panaudojimas. Praktikos darbas Nr.3. Darbo atlikimas ir ataskaitos rengimas (savarankiškas darbas , 1val)

6. Jutikliais užregistruotų duomenų panaudojimas. Praktikos darbas Nr.4. Darbo atlikimas ir ataskaitos rengimas (savarankiškas darbas, 1val).

Nemokami praktinės veiklos seminarai vyks:

Kaune - 2012 10 10 14.00 val. „Aušros“ gimnazija. Lektorės Irena Montvydienė, Klaipėdos Hermano Zudermano gimnazijos chemijos mokytoja metodininkė, Sandra Stimburienė, Klaipėdos Vytauto Didžiojo gimnazijos chemijos mokytoja metodininkė. Registracija tel. 8 37 324158 ar el. paštu Šis el.pašto adresas yra apsaugotas nuo Spam'o, jums reikia įjungti Javaskriptą, kad matytumėte tai . Pažymėjimo kaina – 3 Lt.

Panevėžyje - 2012 10 10 14.00 val. Juozo Miltinio g-ja, Aukštaičių g. 1. Lektorės Rasa Žemaitaitiene Vilniaus licėjaus chemijos mokytoja ekspertė, grupės vadovė, Virginija Barbaravičiūtė, Vilniaus licėjaus chemijos mokytoja metodininkė, Audronė Kuliešienė, Jonavos Senamiesčio gimnazijos chemijos mokytoja metodininkė. Registracija tel. 845582971 arba Panevėžio r. Pedagogų ŠC www.prppsc.lt

Metodikas ir rekomendacijas rengė ir jas seminaruose pristato kūrybinė grupė:

Rasa Žemaitaitiene Vilniaus licėjaus chemijos mokytoja ekspertė, grupės vadovė,

Virginija Barbaravičiūtė, Vilniaus licėjaus chemijos mokytoja metodininkė,

Audronė Kuliešienė, Jonavos Senamiesčio gimnazijos chemijos mokytoja metodininkė,

Irena Montvydienė, Klaipėdos Hermano Zudermano gimnazijos chemijos mokytoja metodininkė,

Sandra Stimburienė, Klaipėdos Vytauto Didžiojo gimnazijos chemijos mokytoja metodininkė.

Sekite švietimo centrų informaciją ir informaciją asociacijos tinklalapyje.

2012-09-26

 

Tyrėjų naktis - 2012

Šiemet jau aštuntą kartą Lietuvos mokslo bendruomenė pakvies mažus ir didelius, vaikus ir senjorus susipažinti su savo įtraukiančiais ir intriguojančiais darbais. Mokslo entuziastai galės dalyvauti nemokamuose “Tyrėjų nakties” renginiuose, kurie rugsėjo 28 d. vyks Vilniuje, Kaune, Panevėžyje, Šiauliuose, Molėtuose ir kituose Lietuvos miestuose.

„Tyrėjų nakties” metu mokslininkai kviečia dalyvauti eksperimentuose, simuliacijose, interaktyviose darbo grupėse, paskaitose, apskrito stalo diskusijose ir debatuose, parodose, ekskursijose ir konkursuose. Siekiama, kad kiekvienas – nuo mažo iki didelio – mokslo pasaulyje atrastų savo atradimus.

Projekto tikslas – didinti mokslininkų pripažinimą visuomenėje sudarant galimybę iš arti susipažinti su jų darbais ir pasiekimais.

Daugiau informacijos rasite tinklalapyje - www.tyrejunaktis.lt.

2012-09-19

 

Seminaras „Muziejų edukacinių programų pritaikymo bendrojo ugdymo programoms galimybės”

Lietuvos suaugusiųjų švietimo asociacija savo ir Lietuvos muziejų asociacijos vardu kviečia Jus į mokymus muziejuose.

Seminarai vyks 2012 m. spalio – lapkričio mėn. šešiuose Lietuvos muziejuose:

2012-10-03 Vilniuje, Lietuvos dailes muziejuje (Bokšto g. 5, konferencijų centras)

2012-10-10 Kaune, M. Žilinsko galerijoje (Nepriklausomybės a. 12)

2012-10-11 Alytuje, Kraštotyros muziejuje (Savanorių g. 6.)

2012-10-17 Panevėžyje, Kraštotyros muziejuje (Respublikos g. 17)

2012-10-18 Šiauliuose, „Aušros“ muziejuje (Vytauto g. 89)

2012-11-14 Klaipėdoje, P. Domšaičio galerijoje (Liepų g. 33)

Kiekvienoje grupėje gali buti tik 20 dalyvių, po du mokytojus iš kiekvienos Lietuvos savivaldybės. Registruojami visi norintys, į dvidešimtukus pateks anksčiausiai užsiregistravę.

Dalyvavimas seminare nemokamas, pažymejimai išduodami, kelionės išlaidos gali būti kompensuojamos (kompensavimo sąlygos, žr. pridedama kvietimą į mokymus).

Mokymai yra Lietuvos muziejų asociacijos (LMA, www.museums.lt) vykdomo projekto dalis. Mokymus organizuoja Lietuvos suaugusiųjų švietimo asociacija (LSSA, www.lssa.smm.lt), veda LSŠA ekspertai Nideta Jarockienė ir Arūnas Bėkšta. Informaciją organizaciniais klausimais teikia Vilija Lukošūnienė ir Dalia Cymbaliuk, 8 5 2619031, Šis el.pašto adresas yra apsaugotas nuo Spam'o, jums reikia įjungti Javaskriptą, kad matytumėte tai arba Šis el.pašto adresas yra apsaugotas nuo Spam'o, jums reikia įjungti Javaskriptą, kad matytumėte tai

Smulkesnė informacija apie mokymus: kvietimas, preliminari programa ir registracijos forma prieinama iš mūsų tinklalapio.

2012-09-19

 

Sveikiname su rugsėjo 1-ąja!

Gerb. kolegos,

„Suprasti – štai didžiausia pergalė. Suprasti žmogų, įvykį, reiškinį, gamtos ar istorijos mįslę, meno kūrinį...“ /Justinas Marcinkevičius/

Tegul ateinantys mokslo metai suteikia mums visiems kuo daugiau galimybių padėti mokiniams pasiekti šių pergalių, o kelias į jas tebūna įdomus, džiugus ir prasmingas

LChMA taryba

 

Baltijos šalių chemijos mokytojų seminaras

Lietuvos chemijos mokytojų asociacijos taryba ir Klaipėdos grupė kviečia chemijos mokytojus į tradicinį Baltijos šalių chemijos mokytojų seminarą, kuris vyks 2012 m rugsėjo 20-22 dienomis Klaipėdoje. Seminaro tema: „Ekologiniai Baltijos jūros labirintai“. Preliminari seminaro programa parsisiuntimui.

Registracija iki 2012 rugsėjo 15 d. el. paštu Šis el.pašto adresas yra apsaugotas nuo Spam'o, jums reikia įjungti Javaskriptą, kad matytumėte tai . Vietų skaičius ribotas. Pirmenybė teikiama LChMA nariams. Registruojantis nurodyti ar reikalingas viešbutis.

Papildoma informacija: Rita Dambrauskienė Šis el.pašto adresas yra apsaugotas nuo Spam'o, jums reikia įjungti Javaskriptą, kad matytumėte tai , tel. 861551467,

Irena Montvydienė, Klaipėda, Hermano Zudermano g-ja, Šis el.pašto adresas yra apsaugotas nuo Spam'o, jums reikia įjungti Javaskriptą, kad matytumėte tai .

Seminaro mokestis ir kitos išlaidos gali būti apmokamos iš mokinio krepšelio lėšų.

2012-08-21

 

Kvalifikacinis seminaras „Chemijos pamokos tobulinimo galimybės“ Alytuje

Birželio 18 dieną Lietuvos chemijos mokytojų asociacijos Alytaus miesto grupė organizavo seminarą "Chemijos pamokos tobulinimo galimybės". Daugiau apie seminarą galite sužinoti mūsų tinklalapio renginių skyrelyje. Seminaro prezentacijas, dokumentus ir kitą papildomą medžiagą galite atsisiųsti iš tinklalapio atsisiuntimų skyrelio. Seminaro nuotraukas žiūrėkite galerijoje.

2012-06-25

 

 

Mokymai mokytojams

Projekto „Mokinių jaunųjų tyrėjų atskleidimo ir ugdymo sistemos sukūrimas – II etapas“ ribose organizuojami mokymai mokytojams. Mokytojai klausysis paskaitų ir mokysis teisingai suplanuoti tiriamąjį darbą nuo pat idėjos gimimo iki rezultatų paskelbimo. Mokytojai sudalyvavę teoriniuose ir praktiniuose mokymuose gaus kvalifikacijos pažymėjimą (90 val.).

Registruotis į mokytojų mokymus galima el. paštu Šis el.pašto adresas yra apsaugotas nuo Spam'o, jums reikia įjungti Javaskriptą, kad matytumėte tai iki 2012 m. rugsėjo 15 d. Detalesnė informacija kvietime.

2012-05-25


Kvalifikacinis seminaras Chemijos pamokos tobulinimo galimybės

LChMA Alytaus grupė šių metų birželio 18 d. organizuoja kvalifikacinį seminarą „Chemijos pamokos tobulinimo galimybės“. Išankstynė registracija vyksta iki gegužės 19 d. el. paštu Šis el.pašto adresas yra apsaugotas nuo Spam'o, jums reikia įjungti Javaskriptą, kad matytumėte tai . Daugiau informacijos rasite seminaro programoje.

2012-05-10

 

Chemijos valstybinio brandos egzamino darbų vertinimo bendrosios nuostatos

Kviečiame susipažinti tiek mokytojus, tiek mokinius su dr. Laimos Kunskaitės chemijos VBE darbų vertinimo nuostatomis, kurios buvo pristatytos per LChMA konferenciją 2012-02-25. Kartu su autore tikimės, kad nuostatos padės daryti mažiau klaidų.

2012-04-03


LChMA ataskaitinės-rinkiminės konferencijos suvestinė

2012 m. vasario 25 d. Vilniaus Žirmūnų gimnazijoje vyko LChMA ataskaitinė-rinkiminė konferencija, kurioje dalyvavo 104 delegatai iš Alytaus, Anykščių, Birštono, Elektrėnų, Ignalinos, Jonavos, Jurbarko, Kaišiadorių, Kauno, Klaipėdos, Marijampolės, Naujosios Akmenės, Plungės, Pasvalio, Švenčionėlių, Telšių, Trakų, Ukmergės, Vilniaus.

Konferencijos svečiai: Vilniaus Universiteto chemijos fakulteto prof. R. Raudonis, Lietuvos Edukologijos Universiteto doc. V. Gefenas ir doc. A. Gefenienė, UPC metodininkė A. Gutauskaitė, doc. dr. Laimutė Salickaitė-Bunikienė.

Konferenciją sveikino ir įdomius bandymus demonstravo Lietuvos Edukologijos Universiteto IV kurso studentai. Ataskaitinį LChMA pranešimą perskaitė asociacijos prezidentė Rita Dambrauskienė. Pranešimą „Bendradarbiavimas su Baltijos šalių chemijos mokytojų asociacijomis“ skaitė asociacijos tarybos narė Daiva Lebednikaitė. Revizijos komisijos ataskaitą pristatė revizijos komisijos pirmininkė Stasė Bakaitienė. Diskusijose kalbėjo: Janė Liutkienė (Alytus) ir  Regina Kaušienė (UPC).

Konferencijos dalyviai išklausė dvi įdomias paskaitas: VU prof. habil. dr. Sauliaus Armaliaus „Ozonas atmosferoje – draugas ar priešas?“ ir VU dr. Vilmos Kisnierienės „Kaip ir kada aliuminis tampa grėsme?“

Chemijos valstybinio brandos egzamino darbų bendrąsias vertinimo nuostatas pristatė dr. Laima Kunskaitė. Trumpai naują ŠOK vadovėlio  „Chemija 8 kl.“ komplektą pristatė chemijos mokytojos ekspertės Daimutė Grevienė ir Rita Dambrauskienė.

Konferencijos metu išrinkta nauja LChMA taryba ir revizijos komisija.

LChMA taryba:

 1. Skirmantė Bačinskienė (Vilnius)
 2. Ana Beliaš (Vilniaus rajonas)
 3. Rita Dambrauskienė (Kaunas)
 4. Nijolė Daubaraitė (Vilnius)
 5. Daimutė Grevienė (Kaunas)
 6. Vytautas Kavaliauskas (Kaišiadorys)
 7. Virginija Kerevičienė (Alytus)
 8. Daiva Lebednikaitė (Vilnius)
 9. Vilma Mikalainytė (Marijampolė)
 10. Irena Montvydienė (Klaipėda. Žemaitijos regiono atstovė)
 11. Virginija Savickaitė (Šiauliai)

Revizijos komisija:

 1. Stasė Bakaitienė (Vilnius)
 2. Daiva Ivaškevičienė (Kėdainiai)
 3. Janė Liutkienė (Alytus)

Tarybos posėdyje asociacijos prezidente vienbalsiai išrinkta Rita Dambrauskienė, revizijos komisijos pirmininke - Stasė Bakaitienė

2012-03-06

 


Tarptautiniai PESTALOZZI seminarai

Mieli Kolegos, skubame pasidalinti informacija apie galimybę dalyvauti tarptautiniuose Europos Tarybos programos PESTALOZZI seminaruose:

1) Seminare Vokietijoje  „Mokytojas 2032 m.: besikeičiantis vaidmuo ir kompetencijos" (seminaras vyks anglų k.). Daugiau informacijos rasite pagalnuorodą.

2) Seminare Šveicarijoje  „Socialinė ir politinė baimės išnaudojimo istorija" (seminaras vyks prancūzų k.). Daugiau informacijos rasite čia.

Paraiškas nusiųsti reikia iki kovo 5 dienos. Jeigu kiltų klausimų, kreipkitės į Giedrę Tumosaitę iš Ugdymo plėtotės centro Neformaliojo ugdymo skyriaus tel. 868555761, el. p. Šis el.pašto adresas yra apsaugotas nuo Spam'o, jums reikia įjungti Javaskriptą, kad matytumėte tai

2012-02-27

 

Laiškas Lietuvos chemijos mokytojams nuo LEU chemijos dėstytojų-olimpiadų rengėjų

Gerbiami Lietuvos chemijos mokytojai,

pristatome Jums parengtą 9-10 klasių chemijos olimpiadų dalykinės programos projektą. Jį rengdami daugiausiai rėmėmės vidurinio ugdymo bendrosios programos išplėstiniu kursu, iš dalies – tarptautinių olimpiadų programa.

Šios programos klausimais buvo diskutuojama susitikime su Vilniaus miesto chemijos mokytojais, vykusiame 2011 m. lapkričio 24 d. Lietuvos edukologijos universiteto Gamtos mokslų fakulteto Chemijos katedroje. Mokytojai-praktikai pateikė daug naudingos informacijos, sulaukėme daug patarimų, diskutavome dėl kiekvienos temos.

Norėtume, kad ir visos Lietuvos mokytojai tartų savo svarų žodį, remdamiesi įgyta patirtimi ir išreikšdami savo nuomonę.

Suprantama, ši programa skirta tiems mokiniams, kurie pretenduoja dalyvauti III-iame ture.

Antrame ture, kaip jau susitarėme, visuomet dalis užduočių bus įveikiamos  kiekvienam darbščiam ir gabiam mokiniui be papildomo ruošimosi, t. y. išliks mokyklinės programos rėmuose.

Sudėtingesni II-ojo turo uždaviniai  padeda atrinkti pačius geriausius, todėl taip pat yra būtini.

Taigi, kreipiamės  į kiekvieną Lietuvos chemijos mokytoją, kviesdami diskutuoti, tartis, svarstyti.

Ypač mums svarbi nuomonė tų chemijos  mokytojų, kurių mokiniai dalyvauja respublikiniame ture.

Atkreipkite dėmesį į mokykloje nenagrinėjamas temas ir įvertinkite mokinių galimybes.

Nėra jokios būtinybės ir, matyt, galimybių šį projektą įtvirtinti paskubomis, todėl šiais metais ruošiant užduotis III-iam ratui dar jokių netikėtų naujovių nebus.

Būtų gerai, jeigu iki III-iojo rato spėtumėte šios programos projektą peržvelgti. Galėtume padiskutuoti, kai susitiksime Vilniuje kovo 8-10 d.

Savo pasiūlymus ir pastabas taip pat galite siųsti adresu:   Šis el.pašto adresas yra apsaugotas nuo Spam'o, jums reikia įjungti Javaskriptą, kad matytumėte tai

Pagarbiai,

Rengėjai – LEU chemijos dėstytojai

2012-02-13

 

LChMA ataskaitinė - rinkiminė konferencija

Lietuvos chemijos mokytojų asociacija maloniai kviečia visus chemijos mokytojus dalyvauti LChMA ataskaitinėje - rinkiminėje konferencijoje, kuri vyks 2012 metų vasario 25 dieną Vilniaus Žirmūnų gimnazijoje (Žirmūnų g. 37). Daugiau informacijos rasite konferencijos programoje. Norinčius dalyvauti, prašome užpildyti dalyvio anketą ir atsiųsti el. paštu Šis el.pašto adresas yra apsaugotas nuo Spam'o, jums reikia įjungti Javaskriptą, kad matytumėte tai iki š. m. vasario 19 dienos.

2012-01-22

 

SU NAUJAISIAIS 2012 METAIS!

Mieli svetianės lankytojai,

Lietuvos chemijos mokytojų asociacija sveikina jus visus su atėjusiais 2012 metais ir linki, kad tie metai atneštų šilumą ir ramybę į jūsų širdis. Kiekvienais metais mes žvelgiame į praeitiį ir galvojame, kad kažką norėtųme savyje pakeisti, esame kažkuo nepatenkinti. Linkime jums šiais metais pasielgti kitaip - tiesiog būkite savimi ir džiaukites tuo, kas esate; bet neliūdėkite dėl to, kuo galėtumėte būti. Laimingų Naujųjų metų.

LChMA

 

„Mobilioji bioklasė“

Po Lietuvos mokyklas pradėjo keliauti pirmoji šalyje mobili laboratorija, kuri nuo šiol supažindins moksleivius su naujausiais biomokslų laimėjimais. "Mobiliąja bioklase" pavadinta laboratorija savo kelionę pradėjo Kaune: čia programa pirmiausia buvo pristatyta "Saulės" gimnazijos moksleiviams. Šis projektas yra įgyvendinamas kartu su Vilniaus universitetu. "Thermo Fisher Scientific" projektui padovanojo modernią mokslinę įrangą, kurios vertė - daugiau kaip 120 tūkst. litų. Taip pat yra parengta  „Mobiliosios bioklasės" programą.

„Mobilioji bioklasė" suteikia Lietuvos moksleiviams unikalią galimybę trumpam tapti tyrėjais. Jie ne tik išbando tikrus mokslinius prietaisus, bet ir patys atlieka modernius biomokslų eksperimentus. Programos pagrindą sudaro eksperimentai su DNR, jų metu naudojami PGR, elektroforezės ir kiti moksliniai metodai. Moksleiviams eksperimentus atlikti padeda jaunieji MTEPC tyrėjai ir VU Gamtos mokslų fakulteto studentai. Edukacinę programą taip pat sudaro mokslo populiarinamosios paskaitos, mokymai ir diskusijos.

Mini autobusas su specialia edukacine programa po šalies mokyklas važinės reguliariai. Programa yra skirta 9 ir vyresnių klasių moksleiviams.

Paskaityti plačiau ir pamatyti nuotraukas galima paspaudus nuorodą.

Jeigu sudomino, kreipkitės į  „Mobiliosios bioklasės" komunikacijos vadovą Egidijų Jaseliūną: Šis el.pašto adresas yra apsaugotas nuo Spam'o, jums reikia įjungti Javaskriptą, kad matytumėte tai

2011-12-19

 

Biologijos mokytojų seminaras

„Atsakingo ir aplinkai draugiško gyvenimo būdo link“

Lietuvos biologijos mokytojų asociacija kviečia dalyvauti seminare „Atsakingo ir aplinkai draugiško gyvenimo būdo link“, kuris vyks 2012 metų sausio 5 dieną Lietuvos edukologijos universitete (buvusiame VPU), gamtos mokslų fakultete (Studentų g. 39), A11 auditorijoje. Daugiau informacijos rasite seminaro programoje. Norinčius dalyvauti, prašoma užpildyti dalyvio anketą ir atsiųsti el. paštu Šis el.pašto adresas yra apsaugotas nuo Spam'o, jums reikia įjungti Javaskriptą, kad matytumėte tai  iki š. m. gruodžio 28 dienos.

2011-12-18

 

Chemija mokykloje - 2012

Kauno technologijos universiteto Cheminės technologijos fakultetas organizuoja kasmetinę chemijos mokytojų konferenciją  „Chemija mokykloje - 2012“. Prof. A. Šulčius mielai kviečia chemijos mokytojus susirinkti ir pasidalinti patirtimi, aptarti rūpimus klausimus, bendrauti ir bendradarbiauti. Konferencijos data - 2012-04-02. Tuo pačiu metu vyks ir akad. J. Janickio konkursas mokiniams. Kvietimas dalyvauti konferencijoje, nurodymai autoriamsgarantinis raštas ir kita informacija yra prieinama mūsų tinklalapyje. Straipsniai laukiami iki 2012-03-02.

2011-11-28

 

Nemokami kvalifikacijos kelimo kursai

Internetiniame puslapyje www.gamtosmokslai.lt skelbiamas kvietimas gamtos mokslų mokytojams. Kviečiama registruotis į nemokamus kvalifikacijos mokymus, kurie bus vykdomi įgyvendinant tris pristatomus projektus.

1. Žaliosios mokymosi aplinkos

„Gamtos mokslų (biologijos, chemijos, fizikos) mokytojų ir mokinių dalykinių kompetencijų ugdymas tiriant žaliąsias mokymosi aplinkas“

2. Eksperimentinė veikla

„Gamtos mokslų mokytojų eksperimentinės veiklos kompetencijos tobulinimas atnaujintų mokymo priemonių ir 9–12 klasių bendrųjų programų pagrindu“

3. Biotechnologijos

„Gamtos mokslų mokytojų kompetencijų biotechnologijų srityje kėlimo sistemos sukūrimas“

Užsiregistruoti į šių projektų mokymus kviečia iki 2011 m. gruodžio 31 d.

2011-11-11

 

Chemijos dalies pastabos NEC projektui

Neseniai NEC tinklapyje buvo patalpinta projekto, skiriamo valstybinių egzaminų rengėjams, medžiaga. Prof. Algirdas Šulčius atidžiai peržiūrėjo praktinę užduotį, skirtą chemijai ir parašė savo pastabas projekto rengėjams. Profesorius mano, kad jo mintys bus įdomios ir chemijos mokytojams. Programos pastabos yra dokumente.

2011-11-04

 


Respublikinis konkursas „Mano žvilgsnis į supantį pasaulį“

Jau 14-ą kartą esate kviečiami kurti, tyrinėti, stebėti, dalyvauti ir pristatyti savo darbus. Jeigu esate smalsūs ir trokštate žinių, jeigu mėgstate stebėti ir daryti išvadas, tai šis konkursas kaip tik jums. Savo tiriamojo darbo rezultatus pristatykite respublikiniame konkurse „Mano žvilgsnis į supantį pasaulį“, kuris įvyks 2012 m. vasario 11 d. (šeštadienį). Visi norintys dalyvauti turi užpildyti anketas iki 2012 m. sausio 15 d. Konkurso nuostatus rasite tinklalapyje:

http://www.lmitkc.lt/lt/mano_zvilgsnis_i_supanti_pasauli

Mokytojams ir tiriamųjų darbų vadovams siūlomas nemokamas kvalifikacijos tobulinimo seminaras „Tiriamųjų darbų sėkmės aspektai“. Dalyvio anketa prieinama pagal nuorodą, papildoma informacija - tinklalapyje www.lmitkc.lt

Iškilus klausimams, kreipkitės el. paštu Šis el.pašto adresas yra apsaugotas nuo Spam'o, jums reikia įjungti Javaskriptą, kad matytumėte tai arba telefonu (8 5) 276 4543

2011-11-04

 

Chemijos dalyko ilgalaikiai ir trumpalaikiai planai

Atsisiuntimų skyrelyje skelbiami rugsėjo 23-25 dienomis įvykusio darbinio seminaro metu sukurti chemijos dalyko ilgalaikiai ir trumpalaikiai planai 11-12 klasėms pagal atnaujintą vidurinio ugdymo Bendrąją programą.

2011-10-23

 

Seminaras atnaujintų vidurinio ugdymo bendrųjų programų diegimui

2011 rugsėjo 23-25 dienomis įvyko UPC organizuoto dalykų mokytojų ir vadovų asociacijų rėmimo projekto konkurso, skirto atnaujintų vidurinio ugdymo bendrųjų programų diegimui, LChMA projekto „Kokybiški planai - sėkmingo atnaujintų vidurinio ugdymo chemijos dalyko programų įgyvendinimo garantas“ darbinis seminaras. Seminaro metu buvo parengti 11-12 klasių ilgalaikiai ir trumpalaikiai chemijos dalyko planai atitinkantys atnaujintas vidurinio ugdymo programas. Artimiausiu metu planai bus paskelbti svetainėje.

Planus rengė:

1.      Daiva Lebednikaitė, MM Vilniaus „Senvagės“ g-ja,

2.      Vida Armonaitė, MM Vilniaus Simono Stanevičiaus vidurinė mokykla,

3.      Skirmantė Bačinskienė, MM Vilniaus Karoliniškių g-ja,

4.      Nijolė Daubaraitė, MM, Vilniaus Žirmūnų g-ja,

5.      Rasa Žemaitaitienė, MM Viniaus licėjus,

6.      Deima Grevienė, ME Kauno „Versmės“ vidurinė m-kla,

7.      Janė Liutkienė, ME Alytaus Adolfo Ramanausko – Vanago g-ja,

8.      Virginija Savickaitė, MM Šiaulių Didždvario g-ja,

9.      Dalia Gailienė, ME Šilalės Simono Gaudiešiaus g-ja

10.     Rita Dambrauskienė, ME Kauno Vandos Tumėnienės vaikų reabilitacijos centro m-kla,

11.     Regina Kaušienė, UPC projektų metodininkė

12      Joalita  Jurkevičienė, MM Jiezno g-ja,

13.     Virginija Kerevičienė, MM Alytaus „Dainavos pagrindinė m-kla

2011-10-12

 

SU MOKYTOJO DIENA!


Gerbiamieji mokytojai,

Tešviečia šiandien šypsenos jūsų veiduose, tebūna pripildyta diena laimės. Teapsupa jus tie, kam dovanojate savo jėgas ir jausmus, ir savo džiaugsmingais veidais primena jums, kodėl esate mokytojai.

LChMA

2011-10-05


 

Chemijos mokytojų seminaras  Estijoje

Spalio 13, 14,15 dienomis Estijos chemijos mokytojų asociacija kviečia į tradicinį Baltijos šalių chemijos mokytojų seminarą, kuris vyks Tartu mieste. Seminaro programoje – paskaitos, darbo laboratorijos, pažintiniai vizitai į mokslo centrą AHHAA. Seminaro išlaidos apie 190 Lt (be kelionės). Galimas apmokėjimas iš krepšelio lėšų skirtų kvalifikacijai. Kviečiame aktyvius ir iniciatyvius asociacijos narius dalyvauti seminare ir kuo greičiau (pageidautina iki rugsėjo 23 d.) susisiekti su Lietuvos chemijos mokytojų delegacijos vadove Daiva Lebednikaite Šis el.pašto adresas yra apsaugotas nuo Spam'o, jums reikia įjungti Javaskriptą, kad matytumėte tai

Taryba

2011-09-14


Paroda "Mokykla 2011"

Lapkričio 4-6 dienomis LR švietimo ir mokslo ministerija, Ugdymo plėtotės centras ir LITEXPO organizuoja parodą "Mokykla 2011". Organizatoriai ragina teikti pasiūlymus, jei galite ir turite ką įdomaus ir naudingo parodyti/pristatyti šitame renginyje. Siūlomos temos edukacinei renginio daliai: kūrybiškumo ugdymas; gamtamokslinis ugdymas; verslumas; informacinės ir komunikacinės technologijos; tiriamoji veikla; meninis ugdymas; neformalus švietimas; netradicinė pedagogika; tarptautinio mokytojų bendradarbiavimo galimybės; ikimokyklinis ugdymas; pradinis ugdymas; mokyklos valdymas. Pasiūlymus prašoma teikti iki rugsėjo 7 dienos viešųjų ryšių specialistei Justinai Sajė el. paštu  Šis el.pašto adresas yra apsaugotas nuo Spam'o, jums reikia įjungti Javaskriptą, kad matytumėte tai . Daugiau informacijos apie renginį rasite čia.

2011-09-04

 

SVEIKINAME SU RUGSĖJO 1-ĄJA

Mieli mokiniai ir mokytojai, Lietuvos chemijos mokytojų asociacija nuoširdžiai sveikina jus su naujųjų mokslo metų pradžia. Linkime, kad jūsų jėgos ir pažinimo troškimas nenusilptų metų eigoje, o mokymasis ir mokymas teiktų tiktai džiaugsmą.

2011-09-01

 

Nacionalinė mokslinė-praktinė konferencija

GAMTAMOKSLINĖS IR MATEMATINĖS EDUKACIJOS REALIJOS IR PERSPEKTYVOS

Kviečiame dalyvauti II-oje nacionalinėje mokslinėje-praktinėje konferencijoje „Gamtamokslinės ir matematinės edukacijos realijos ir perspektyvos“. Konferencija vyks 2011 m. spalio mėn. 7 d. Vilniaus pedagoginiame universitete, Gamtos mokslų fakultete (Studentų g. 39, Vilnius). Konferencijos tikslas yra tobulinti gamtamokslinę, matematinę edukaciją bendrojo lavinimo mokyklose ir universitetuose, skatinti bendradarbiavimą tarp mokslininkų, mokytojų praktikų bei būsimųjų mokytojų siekiant modernaus gamtamokslinio ir matematinio raštingumo, proveržių technologinėse novacijose. Išsamesnė informacija apie konferenciją yra kvietimeDalyvio anketą prašoma atsiųsti iki 2011 m. rugsėjo 5 d. Konferencija yra nemokama.

2011-08-24


Ekskursija chemijos mokytojams

2011 m. gegužės 4 d. 15.00 val. vyks ekskursija į Radiacinės saugos centrą, Kalvarijų g. 153, tel. 2361936. Registracija el. paštu Šis el.pašto adresas yra apsaugotas nuo Spam'o, jums reikia įjungti Javaskriptą, kad matytumėte tai iki gegužės 3 dienos.

2011-05-03


Seminaras apie nanotechnologijas mokytojams

Gerb. kolegos, 2011 m. gegužės 13 d. 14 val. Vilniaus universitete Chemijos fakultete Neorganinės chemijos auditorijoje vyks seminaras chemijos mokytojams tema "Nanotechnologijos bioanalizineje chemijoje". Seminarą ves prof. habil. dr. Arūnas Ramanavičius. Prašome iki gegužės 11d. registruotis el. paštu: daiva.lebednikaite@gmail.com

2011-04-29

 


Tarptautinis eksperimentas "Vanduo: cheminis sprendimas"

Tarptautiniai chemijos metai 2011 - tai visuotina šventė, kuria siekiama pažymėti ir prisiminti didžiulę chemijos įtaką šiuolaikiniam gyvenimui ir progresui. Tuo tikslu UNESCO ir IUPAC, siekdami apjungti viso Pasaulio mokyklas bendra veikla, sugalvojo atlikti eksperimentą "Vanduo: cheminis sprendimas". Eksperimento objektas - svarbiausias, gyvybiškai ir pramoniškai svarbus resursas - vanduo. Eksperimentą sudaro 4 veiklos rušys: 1) vietinio vandens pH nustatymas; 2) druskingumo tyrimas; 3) mokymasis atliktii filtravimo ir dezinfekavimo darbus; 4) nudruskinimas.

Kviečiama prisijungti kuo daugiau mokyklų. Registruotis galima čia: http://water.chemistry2011.org/web/iyc

Bendra informacija (anglų kalba) yra prieinama mūsų tinklalapyje. Nežinome, ar eksperimento medžiaga bus verčiama į lietuvių kalbą, bet registracijai yra būtinas anglų kalbos žinojimas.

2011-03-24

 

Chemijos valstybinio brandos egzamino vertinimo taisyklių svarbiausi aspektai

Mieli chemijos mokytojai, jau daugiau kaip 10 metų mokiniai laiko chemijos valstybinį brandos egzaminą, sukaupta didelė egzamino darbų vertinimo patirtis, nusišlifavo egzamino darbų vertinimo kriterijai. Tačiau pastebėjome, kad ši patirtis žinoma ne kiekvienam šalies chemijos mokytojui. O, svarbiausia, šios žinios nepasiekia ir mokinių, besiruošiančių laikyti chemijos brandos egzaminą. Todėl ryžomės bendrus reikalavimus egzamino darbų vertinimui apibendrinti šiame dokumente (atnaujinta 2011-05-03). Jūsų atsiliepimų, pasiūlymų ir pastabų lauksime iki 2011 m.balandžio 11 d.

Rašykite šiais adresais: Šis el.pašto adresas yra apsaugotas nuo Spam'o, jums reikia įjungti Javaskriptą, kad matytumėte tai arba Šis el.pašto adresas yra apsaugotas nuo Spam'o, jums reikia įjungti Javaskriptą, kad matytumėte tai

Ačiū.

2000-2006, 2010 m. ChVBE Vertinimo komisijos pirmininkė dr. Laima Kunskaitė.

Vilniaus m. chemijos mokytojų metodinio būrelio pirmininkė Rasa Žemaitaitienė

2011-03-20

 

Informacija apie asociacijos veiklą

Gerb. kolegos,

Artėja į pabaigą dabartinės asociacijos tarybos darbo kadencija – taryba turi įgaliojimus iki 2011 metų rudens, todėl manau, kad jau dabar galima būtų pristatyti Jums preliminarią asociacijos veiklos ataskaitą. Per praėjusius beveik trejus metus nuveikta ne taip jau mažai – svarbiausia – atgaivinta asociacijos veikla, atnaujinti asociacijos įstatai, atidaryta asociacijos svetainė.

Ką jau nuveikėme.
Organizavome tris stambius renginius, kiekviename iš jų dalyvavo daugiau kaip po šimtą chemijos mokytojų iš visos Lietuvos. Tai:
● Visuotinis susirinkimas ir konferencija „Chemijos mokytojo vaidmuo kuriant ir įgyvendinant ugdymo turinį“ 2009 sausio 31 d. Vilniaus Žirmūnų gimnazijoje;
● Respublikinė metodinė praktinė konferencija „Chemijos ugdymo turinio kaita, mokytojo vaidmuo ugdymo turinio planavime“ 2010 vasario 6 d. Vilniaus Senvagės vidurinėje mokykloje;
● Seminaras-laboratorija „Be baimės įgyvendinam atnaujintas vidurinio ugdymo chemijos programas“ 2010 lapkričio 12 d. Kauno Aleksandro Puškino vidurinėje mokykloje. Galimybę organizuoti šį renginį suteikė laimėtas finansavimas UPC organizuotame dalykų mokytojų ir vadovų asociacijų projektų rėmimo konkurse. Paraišką teikėme 2010 metų birželyje.

Nepamiršome gilias tradicijas turinčio bendradarbiavimo su Latvijos ir Estijos chemijos mokytojais:
● Organizavome tarptautinį Baltijos šalių chemijos mokytojų seminarą „Baltijos šalių chemijos mokytojų patirties sklaida. Bendradarbiavimas su chemijos pramonės įmonėmis“ 2009 birželio 25-27 d. d. Seminaras vyko Rukloje, Jonavoje, Kėdainiuose. Seminare dalyvavo visų trijų Baltijos šalių chemijos mokytojai. Rėmėjai – LR KAM Didžiojo Lietuvos etmono Janušo Radvilos pulkas, AB „ACHEMA“, AB „LIFOSA“, leidykla „Šviesa“.
● Asociacijos delegacija dalyvavo tarptautiniame Baltijos šalių chemijos mokytojų seminare „Chemijos mokymas 21-ame amžiuje“ Latvijoje (Ryga – Ventspilis), 2010 gruodžio 2-4 d.d.

Asociacijos taryba iniciavo vidurinio ugdymo bendrųjų programų chemijos dalyko projekto svarstymą. Pirmasis BP aptarimas vyko 2009 spalio 22 Vilniaus Žirmūnų gimnazijoje. Visos mokytojų išsakytos pastabos ir pasiūlymai buvo pateikti programų projekto autoriams ir UPC specialistams
Asociacijos tarybos nariai ir prezidentė dalyvavo PPRC, ŠPC, UPC, ŠMM organizuotose forumuose, apskrito stalo diskusijose, pasitarimuose bendrųjų programų, mokytojų kvalifikacijos tobulinimo kokybės gerinimo, bendradarbiavimo ir kitais klausimais, susitikime su Lietuvos Respublikos Prezidente. 
Asociacija pasirašė bendradarbiavimo sutartis su PPRC ir ŠPC (dabar jų funkcijas perėmė UPC), Vilniaus Pedagoginio Universiteto Gamtos mokslų fakultetu, Kauno Pedagogų kvalifikacijos centru. 
Asociacija yra Lietuvos nacionalinės UNESCO komisijos ir UPC partnerė projekte „Mokykla atvira kūrybai“.

 

Kas vyksta ar vyks artimiausioje ateityje:
● 2011 kovo 30 d nemokamas tęstinis projekto „Be baimės įgyvendinam atnaujintas vidurinio ugdymo chemijos programas“ seminaras „Elektrochemija atnaujintose vidurinio ugdymo chemijos programose“ KPKC
● Pateiktos chemijos brandos egzamino bandomosios užduotys asociacijos svetainėje.
● 2011 gegužės mėn. tęstinis projekto „Be baimės įgyvendinam atnaujintas vidurinio ugdymo chemijos programas“ seminaras apie nanotechnologijų taikymą VU CHF
● 2011 rudenį tęstinis projekto „Be baimės įgyvendinam atnaujintas vidurinio ugdymo chemijos programas“ seminaras „Į kompetencijas orientuoto vertinimo ir įsivertinimo kūrimas ir taikymas chemijos pamokose“. KPKC
● Kvalifikacinis seminaras chemijos mokytojams "Vizualizacijos taikymas chemijos pamokose: psichologiniai, edukaciniai ir socialiniai aspektai". Data ir vieta tikslinamos.
● 2011 rugpjūčio mėn. Baltijos šalių chemijos mokytojų tradicinis seminaras Estijoje. 
● Projekto „Mokykla atvira kūrybai“ priemonė.

 

2011 vasario mėnesį, kartu su biologų ir geografų mokytojų asociacijomis, pasirašytas kreipimasis į LR Seimo Švietimo, kultūros ir mokslo komisijos pirmininką A.Stundį, LR ŠM ministrą G. Steponavičių, LR Aplinkos apsaugos ministrą G. Kazlauską dėl:
„...būtino ir privalomo apmokėjimo už gamtamokslinio ir aplinkotyrinio ugdymo bazės mokykloje kūrimą, laboratorinių, praktinių ir kitų tiriamųjų darbų organizavimą ir vykdymą bei rašto darbų taisymą. ....“ Gamtos mokslų ir geografijos mokytojams.
„...papildyti BU planų 2012 m.73 str.: „klasė į grupes dalijama šiems dalykams mokyti .....biologijai, chemijai ir geografijai praktinių darbų metu, jei klasėje mokosi ne mažiau kaip 21 mokinys. ...“
Kreipimesi išdėstyti pasiūlymai bus svarstomi Trišalėje taryboje 2011 balandžio 9 d.

 

Asociacijos taryba nuoširdžiai dėkoja visiems, prisidėjusiems prie asociacijos veiklos ir materialiai ją parėmusiems nario mokesčiu ar paskiriant 2 % gyventojų pajamų mokesčio. Kviečiame asociacijos narius ar jai prijaučiančius ir šiemet palaikyti asociaciją – laiku sumokėti nario mokestį už 2011 metus,  pervesti 2 % gyventojų pajamų mokesčio. 
Lietuvos chemijos mokytojų asociacijos kodas 191908338, ats. sąsk. LT54 7300 0100 0244 7655 AB „SWEDBANK“

Į visus Jums iškilusius klausimus atsakys tarybos nariai ir prezidentė. (Kontaktai svetainėje)

Gražaus pavasario, sėkmingos brandos egzaminų sesijos, gero poilsio ir giedro dangaus vasarą.

Pagarbiai,
LChMA prezidentė Rita Dambrauskienė
2011-03-06

Įspūdžiai iš seminaro Latvijoje

Gerbiamieji tinklalapio lankytojai, mūsų Renginių skyrelyje atsirado informacija apie LChMA delegacijos dalyvavimą seminare Latvijoje. Nuotraukas galite pažiūrėti galerijoje.

2011-01-17


Chemija mokykloje - 2011

Kauno technologijos universiteto Cheminės technologijos fakultetas organizuoja kasmetinę chemijos mokytojų konferenciją "Chemija mokykloje - 2011". Bendrosios chemijos katedros profesorius Algirdas Šulčius mielai kviečia chemijos mokytojus susirinkti ir konstruktyviai aptarti rūpimus klausimus. Pranešame, kad konferencijos data pasikeitė. Konferencija planuojama - 2011-04-20. Straipsnius prašoma atsiųsti iki 2011 m. kovo 16 d. Nurodymai autoriams yra prieinami mūsų tinklalapyje.

2011-01-10

 

DŽIAUGSMINGŲ ŠVENTŲ KALĖDŲ IR NAUJŲJŲ METŲ!
Laimingi tie, kurie kvėpuoja lengvai, džiaugiasi paprastai, galvoja laisvai ir jaučiasi reikalingi. Linkime Jums būti laimingiems. Švenčių proga asociacijos taryba užsakė Jums Kalėdų Sėnelio ir jo elnių orkestrą, kurio pasiklausyti galite, spragtelėję ant paveiksliuko.

Linksmų švenčių Jums bei Jūsų artimiesiems.
Taryba


Neakivaizdinė jaunųjų chemikų mokykla „Pažinimas“ švenčia savo 10-ąjį gimtadienį

Šio gražaus jubiliejaus proga organizatoriai kviečia visus: dėstytojus, dalyvavusius „Pažinimo“ veikloje, mokyklos absolventus ir čia dar besimokančius, į jubiliejinį renginį-konferenciją, planuojamą 2011 m. sausio mėn. 29 d. Programoje numatoma: iškilmingas pažymėjimų įteikimas jubiliejinės laidos mokiniams, paskaitėlės-pranešimai mokslo ir įvairių chemijos sričių tematika (pranešimus gali skaityti visi norintys) bei... tiesiog pabendravimas su visais, kas per šiuos 10 metų dalyvavo „Pažinimo“ veikloje. Jei norite dalyvauti renginyje, būtinai iš anksto užsiregistruokite. Registracijos anketą, kurią rasite čia, reikia užpildyti iki Naujųjų 2011 metų. Organizatoriai pasilieka teisę keisti renginio programą. Laukiame kiekvieno iš Jūsų! Daugiau informacijos: www.njchm.ltwww.lmitkc.lt

2010-12-22

Paskaita „Pažink nanotechnologijas iš arčiau“

VU Chemijos fakulteto Nanotechnologijų ir medžiagotyros centras „NanoTechnas“ kviečia visus, ypač vyresnių klasių mokinius, norinčius gilinti savo žinias nanotechnologijų srityje, į interaktyvią prof. hab. dr. Matteo Bonazzi (Italija) paskaitą „Pažink nanotechnologijas iš arčiau“ ir Belgijos studentų kurto filmo peržiūrą, kuri įvyks jau šį penktadienį (gruodžio 3d.) 16.00 val. VU Chemijos fakultete, Naugarduko g. 24, Analizinės chemijos auditorijoje (AChA). Paskaita vyks anglų kalba.

2010-12-01

 

Atvirų paskaitų ciklas

Neakivaizdinė jaunųjų chemikų mokykla „Pažinimas“ švenčia savo 10-ąjį gimtadienį. Šio gražaus jubiliejaus proga organizatoriai kviečia visus, norinčius tobulėti, į atvirų paskaitų ciklą:

Lapkričio 30 d. – paskaita „Kaip tirpsta netirpios medžiagos?“,

skaito VU ChF doc. dr. R. Raudonis

Gruodžio 7 d. – paskaita „Kaip mokslininkai dėlioja DNR origamius?“,

VU ChF dokt., LMITKC metod. Julija Baniukevič

Gruodžio 14 d. – paskaita „Kuo ypatingi supramolekuliniai junginiai?“,

VU ChF stud. Vidmantas Bieliūnas

Paskaitos vyks Vilniaus universiteto Chemijos fakulteto Kazio Daukšo (KDA) auditorijoje (2-ame aukšte), Naugarduko g. 24 Vilniuje. Pradžia 18.00 val.

Visos paskaitos yra nemokamos.

Daugiau informacijos: www.lmitkc.ltwww.njchm.lt

2010-11-21

 

Apie seminarą - laboratoriją

Lapkričio 12 dieną Kaune įvyko LChMA organizuotas seminaras - laboratorija „Be baimės įgyvendinam atnaujintas vidurinio ugdymo chemijos dalyko programas“. Renginyje dalyvavo daugiau, kaip 100 mokytojų. Detalesnė informacija yra tinklalapio Renginių skyrelyje. Nuotraukos įkeltos į Galeriją. Seminaro medžiaga įkelta atsiuntimų skyrelyje.

2010-11-21

 

Mokinių pažangos ir pasiekimų vertinimo chemijos pamokose tvarka

Mūsų tinklalapyje atsirado Vilniaus Žemynos gimnazijos Gamtos mokslų metodinės grupės patvirtinta mokinių pasiekimų vertinimo tvarka. Dokumente yra vertinimo tikslai ir uždaviniai, būdai ir formos. Tikimės, kad ši informacija bus jums naudinga.

2010-11-19

 

Kvalifikacijos tobulinimo seminaras „Šiuolaikinės chemijos mokymo įvairovė“

Tikras chemijos dalyko žavesys atsiskleidžia atliekant chemijos bandymus – ypatingai realius ar juos imituojančius virtualius, vykdant su aplinkos tyrimu susijusius projektus. Tik jie moko rimties, susikaupimo, atsakingumo, padeda suvokti neįkainojamą žinių svarbą ir naudą. Tačiau metodinės medžiagos, galinčios pagelbėti mokytojui šioje srityje, yra labai mažai. Žinodama šią problemą, doc. dr. Laimutė Salickaitė-Bunikienė subūrė bendraminčių grupę, kuri išleido mokomąją knygą „Chemija eksperimentuose ir projektuose“.

2010 m. lapkričio mėn. 19 d. kviečiame į seminarą, kurio metu mokytojai išmoks dirbti su knyga, atliks įdomiausius knygoje aprašytus eksperimentus, pasisems naujų įdėjų, sužinos aktualias švietimo naujoves. Doc. dr. Rimantas Raudonis supažindins seminaro dalyvius su oksidacijos-redukcijos lygčių taikymo praktikoje galimybėmis.

Seminaro mokestis yra 60 Lt.

Visi seminaro dalyviai knygą „Chemija eksperimentuose ir projektuose“ gaus dovanų.

Visus norinčius dalyvauti seminare prašoma užpildyti registracijos anketą iki š. m. lapkričio 1 d.

Registracijos anketą galite rasti čia: http://www.lmitkc.lt/formos/registracija_chemija.php

Kilus klausimams, rašykite Šis el.pašto adresas yra apsaugotas nuo Spam'o, jums reikia įjungti Javaskriptą, kad matytumėte tai arba skambinkite tel. (85) 2764543.

2010-10-18

 

Mieli mokytojai, sveikiname su jūsų švente!

Linkime, kad jūsų pasietų žinių daigai išaugtų jūsų mokiniuose ir sužydėtų kaip gėlės. Kantrybės jums jūsų darbe ir atsiminkite, kad geri dalykai reikalauja didelio darbo, bet dideli darbai yra labiausiai vertinami. Nėra didesnio ir svarbesnio darbo už kito žmogaus mokymą. Šypsenos ir džiaugsmo jums.

2010-10-05

 

Informacija apie LChMA vykdomo projekto seminarą-laboratoriją

LChMA projekto „Be baimės įgyvendinam atnaujintas vidurinio ugdymo chemijos dalyko programas“ (detalesnė informacija apie projektą paraiškoje) 6 valandų seminaras-laboratorija vyks 2010 m. lapkričio 12 d. (penktadienį), 12 val. Kaune, Aleksandro Puškino vidurinėje mokykloje (Vytauto pr. 50, netoli autobusų ir geležinkelio stočių). Seminaro programoje:

Paskaita „Medžiagų tyrimo būdai“ – 2 val. Lektorius doc. dr. Rimantas Raudonis, Vilniaus Universitetas, chemijos fakultetas;

Paskaita „Fermentai keičia chemiją“ – 1 val. Lektorius dr. Rolandas Meškys, Biochemijos institutas, molekulinės mikrobiologijos ir biotechnologijų skyriaus vedėjas.

Darbas grupėse rengiant ilgalaikių chemijos dalyko teminių planų, konkrečių pamokų planų, užduočių, padedančių įgyvendinti vidurinio ugdymo chemijos programas, pavyzdžius – 3 val . Konsultantų grupės vadovė Regina Kaušienė, UPC.

Seminaras nemokamas, dalyviams bus išduodami Kauno Pedagogų kvalifikacijos centro pažymėjimai.

Registracija būtina iki lapkričio 8 d. Dalyvius registruoja ir informaciją teikia:

Daiva Lebednikaitė, tel. +370 61152863, el. p. Šis el.pašto adresas yra apsaugotas nuo Spam'o, jums reikia įjungti Javaskriptą, kad matytumėte tai

Rita Dambrauskienė, tel. 861551467, el. p. Šis el.pašto adresas yra apsaugotas nuo Spam'o, jums reikia įjungti Javaskriptą, kad matytumėte tai

Taryba.

2010-09-21

 

Mieli Mokytojai!

Štai atėjo dar vienas iš daugelio Jūsų gyvenime buvusių ir dar būsimų rugsėjų. „Mėgstu mokytis, bet nekenčiu būti mokomas“  - yra pasakęs Vinstonas Čerčilis. Viena iš sėkmingo mokymo paslapčių ir yra pažadinti mokinių norą mokytis.  Nuoširdžiai sveikinu su Švente, linkiu sveikatos, ištvermės, kūrybos ir pergalės džiaugsmo, gerų mokinių, kuriuos Jūs paskatinsit mokytis ir kurti.

Pagarbiai,

LChMA prezidentė Rita Dambrauskienė

 

Vidurinio ugdymo bendrųjų programų projektas "CHEMIJA"

Mielieji mokytojai, patariame visiems susipažinti su chemijos vidurinio ugdymo programų projektu, kurį rengė doc. dr. R. Raudonis, Rimvyda Dagienė ir Igna Kirkutytė-Aleknienė. Raginame iki balandžio 1 dienos reikšti jūsų pastabas ir komentarus, kuriuos galite siųsti darbo grupės nariams:

1. Rita Damrauskienė, Kauno V. Tumėnienės vaikų reabilitacijos centro mokykla,  Šis el.pašto adresas yra apsaugotas nuo Spam'o, jums reikia įjungti Javaskriptą, kad matytumėte tai ;

2. Stasė Bakaitienė, Vilniaus Naujininkų vidurinė mokykla, Šis el.pašto adresas yra apsaugotas nuo Spam'o, jums reikia įjungti Javaskriptą, kad matytumėte tai ;

3. Birutė Radzevičienė, Vilniaus Simono Daukanto gimnazija, Šis el.pašto adresas yra apsaugotas nuo Spam'o, jums reikia įjungti Javaskriptą, kad matytumėte tai ;

4. Miglė Parachnevičienė, Vilniaus Žemynos gimnazija,  Šis el.pašto adresas yra apsaugotas nuo Spam'o, jums reikia įjungti Javaskriptą, kad matytumėte tai ;

5. Valdas Jaruševičius, Kauno r. Akademijos Ugnės Karvelis gimnazija,  Šis el.pašto adresas yra apsaugotas nuo Spam'o, jums reikia įjungti Javaskriptą, kad matytumėte tai ;

6. Joalita Jurkevičienė, Prienų r. Jiezno gimnazija,  Šis el.pašto adresas yra apsaugotas nuo Spam'o, jums reikia įjungti Javaskriptą, kad matytumėte tai ;

7. Vilma Mikalainytė, Marijampolės Rygiškių Jono gimnazija,  Šis el.pašto adresas yra apsaugotas nuo Spam'o, jums reikia įjungti Javaskriptą, kad matytumėte tai ;

8. Virginija Savickaitė, Šiaulių Didždvario gimnazija, tel. 868648852,  Šis el.pašto adresas yra apsaugotas nuo Spam'o, jums reikia įjungti Javaskriptą, kad matytumėte tai ;

9. Janina Eigirdiene, Šiaulių J.Janonio gimnazija, tel. 868227691;

10. Janė Liutkienė, Alytaus A.Ramanausko – Vanago vidurinė mokykla,  Šis el.pašto adresas yra apsaugotas nuo Spam'o, jums reikia įjungti Javaskriptą, kad matytumėte tai

2010-03-18

 

Respublikinio mokinių konkurso "Mano žvilgsnis į supantį pasaulį" naujienos

Jau dvylikta karta naujausius aplinkos reiškinių stebėjimus, bei mokslinių tyrimų rezultatus išvydome vasario 13 d. respublikiniam konkursui „Mano žvilgsnis į supantį pasaulį“ pateiktuose darbuose. Konkursas vyko Lietuvos mokinių informavimo ir techninės kūrybos centre (konkurso organizatorė – Mokslo ir technikos skyriaus vedeja Irena Stankevičienė). Čia susirinko jaunieji tyrėjai iš Jurbarko, Kauno, Kėdainių, Panevėžio, Pasvalio, Trakų, Šalčininkų, Varėnos, Vilkaviškio rajonų ir Kaišiadorių, Klaipėdos, Vilniaus miestų. Daugiau informacijos galite sužinoti Henriko Vaitekūno konkurso aprašyme, o su laureatų ir darbų temų sąrašu galite susipažinti, atidarę konkurso protokolą.

2010-03-16

 

Chemija mokykloje - 2010

Kauno technologijos universiteto Cheminės technologijos fakultetas organizuoja kasmetinę chemijos mokytojų konferenciją "Chemija mokykloje - 2010". Bendrosios chemijos ka tedros dėstytojas Algirdas Šulčius kaip visada mielai kviečia chemijos mokytojus susirinkti ir pasidalinti patirtimi, aptarti rūpimus klausimus, bendrauti ir bendradarbiauti. Planuojama konferencijos data - 2010-03-30. Tuo pačiu metu vyks ir akad. J. Janickio konkursas mokiniams. Kvietimas dalyvauti konferencijoje,nurodymai autoriams ir kita informacija yra prieinama mūsų tinklalapyje.

2010-03-14

 

Apsikeitimas didaktine medžiaga

Gerbiamieji mokytojai, LChMA administracija primena, kad mūsų tinklalapyje egzistuoja galimybė keistis jums naudingais dokumentais. Tam reikia prisijungti, kad atsidarytų papildomas meniu punktas "Informacija asociacijos nariams", nueiti į skilti "Atsisiuntimui" - "Medžiaga pamokoms" ir, pasirinkus norimą skiltį, įkelti savo failą, kuris, jūsų manymu, būtų naudingas kitiems. Kaip įkelti failą, galite perskaityti Naujokų vadove (nuoroda prieinama tik prisijungus).

2010-03-12

 

Efektyvus gamtos mokslų taikymas mokant gamtos mokslų

Vilniaus miesto Žvėryno gimnazijoje (Žalioji g. 4) vyks seminaras-konferencija, kurios tikslas yra skatinti mokytojus dalintis praktine pedagogine patirtimi, aktyvinti pedagogų bendravimą ir bendradarbiavimą vykdant gamtamokslinius projektus. Konferencijos vyks nuo 10.00 iki 15.30 val. (registracijos pradžia nuo 9.00). Konferencijos dalyvius kviečiame registruotis iki kovo 28 d. el. paštu Šis el.pašto adresas yra apsaugotas nuo Spam'o, jums reikia įjungti Javaskriptą, kad matytumėte tai Daugiau informacijos rasite kvietime.

2010-02-25

 

Konferencija:"Chemijos ugdymo turinio kaita.

Logo smMokytojo vaidmuo ugdymo turinio planavime"Logo Senv

2010 m. vasario 6 d. Vilniaus Senvagės vidurinėje mokykloje įvyko respublikinė metodinė-praktinė konferencija, kurios metu mokytojai pasidalino patirtimi, diskutavo apie naujoves, įgyvendinant chemijos ugdymo turinį per esmines gamtamokslines mokinio kompetencijas, susipažino su vilniečių chemijos mokytojų reng tomis įvairiomis užduotimis. Konferencijos pranešėjų medžiaga, papildyta 2010-02-11, yra prieinama mūsų tinklapyje. Pamatyti nuotraukas iš konferencijos galite mūsų nuotraukų galerijoje.

2010-02-16

 

Chemijos pamoka-seminaras „KTU cheminės technologijos fakultetas: iššūkiai ir perspektyvos“

Kauno technologijos universiteto Cheminės technologijos fakulteto dėstytojai yra pasirengę gimnazijose ir vidurinėse mokyklose pravesti chemijos parodomąją pamoką-seminarą „KTU cheminės technologijos fakultetas: iššūkiai ir perspektyvos“. Seminaro tikslas yra 9-12 klasių moksleivius bei chemijos mokytojus supažindinti su technologijos mokslų ypatumais, perspektyvomis cheminės technologijos ir inžinerijos specializacijose bei s katinti bendradarbiavimą tarp mokslininkų ir mokytojų/moksleivių praktikų. Norinčius gauti papildomą informaciją, prašome kreiptis el. paštu: kestutis.baltakys@ktu.lt Iki susitikimo Jūsų mokykloje!

2010-02-02

 

Mokslinė-praktinė konferencija „Gamtamokslinės ir matematinės edukacijos realijos ir perspektyvos“

Kviečiame dalyvauti Nacionalinėje mokslinėje-praktinėje konferencijoje „Gamtamokslinės ir matematinės edukacijos realijos ir perspektyvos“. Konferencija vyks 2010 m. lapkričio mėn. 19 d. Vilniaus pedagoginiame universitete,  Gamtos mokslų fakultete (Studentų g. 39). Konferencijos tikslas yra tobulinti gamtamokslinę ir matematinę edukaciją bendrojo lavinimo mokyklose ir universitetuose, skatinti bendradarbiavimą tarp mokslininkų, mokytojų praktikų bei būsimųjų mokytojų siekiant modernaus gamtamokslinio ir matematinio raštingumo, proveržių technologinėse novacijose. Kvietimą su dalyvio anketa bei informacinį lankstinuką galite parsisiųsti iš mūsų tinklapio. Informacija internete www.s-team.vpu.lt.

Mieli kolegos,

Dar kelios akimirkos ir visų mūsų būtis šioje žemėje įgaus viltingą pradžią. Pradžia visuomet graži, kupina kilnių užmojų, gyvybės ir minties pilnatvės. Žvelgdami į ateit į linkėkime vieni kitiems artimųjų šilumos, kaimyno šypsenos, peties kolegų, supratingumo mylimo. Ir meilės, ir darnos, ir ramybės.

Su Šv. Kalėdom ir Naujaisiais 2010 Metais asociacijos narius ir visus Lietuvos chemijos mokytojus sveikina LChMA taryba.

 

Sveikiname Reginą Jasiūnienę su jubiliejumi

Sveikiname chemijos mokytojų asociacijos įkūrėją ir ilgametę jos prezidentę Reginą Jasiūnienę su gražiu jubiliejumi!

 

 

Susitikimas su LR prezidente Dalia Grybauskaite

Tarptautinės mokytojo dienos proga Lietuvos Respublikos Prezidentė Dalia Grybauskaitė susitiko su Lietuvos mokytojų dalykinių asociacijų atstovais. Šalies vadovė mokytojus ragino aktyviai dalyvauti siūlant patobulinimus esamai švietimo sistemai, nes tik bendradarbiaujant bus pasiekti geri rezultatai. Prezidentė atkreipė dėmesį, kad šiuolaikinis pasaulis, ekonominė, socialinė situacija mokyklai ir mokytojui kelia naujus iššūkius. Valstybės vadovės teigimu, mokytojai turi suteikti visuomenei vilties ir būti solidarumo pavyzdžiu. Šalies vadovės nuomone, keičiantis mokyklai, turi keistis ir pats mokytojas. Prezidentė įsitikinusi, kad būtinas mokinių ir mokytojų abipusis bendradarbiavimas, pagarba vienas kitam. „Mokytojas turi išmokyti mokytis", - kalbėjo Lietuvos vadovė. Prezidentė paragino Lietuvos mokytojų dalykines asociacijas bei Švietimo ir mokslo ministeriją aktyviau bendradarbiauti svarstant strateginius švietimo klausimus.


Kvalifikacijos tobulinimo seminaras

„CHEMIJA EKSPERIMENTUOSE IR PROJEKTUOSE“

Tikras chemijos dalyko žavesys atsiskleidžia atliekant chemijos bandymus – ypatingai realius ar juos imituojančius virtualius, vykdant su aplinkos tyrimu susijusius projektus. Tik jie moko rimties, susikaupimo, atsakingumo, padeda suvokti neįkainojamą žinių svarbą ir naudą. Tačiau metodinės medžiagos, galinčios pagelbėti mokytojui šioje srityje, yra labai mažai. Žinodama šią problemą, doc. dr. Laimutė Salickaitė-Bunikienė subūrė bendraminčių grupę, kuri išleido mokomąją knygą „Chemija eksperimentuose ir projektuose“.
2009 m. lapkričio 5 d. kviečiame į seminarą, kurio metu mokytojai išmoks dirbti su knyga, atliks įdomiausius knygoje aprašytus eksperimentus, pasisems naujų idėjų. Bus galimybė susipažinti ir aptarti skaitmeninius vadovėlius, susipažinti su chemijos mokytojams aktualiomis švietimo naujovėmis.
Visi seminaro dalyviai knygą „Chemija eksperimentuose ir projektuose“ gaus dovanų.
Seminaro kaina 59 Lt.

Dienotvarkė
10 00 -11.30 Mokomosios knygos ,,Chemija eksperimentuose ir projektuose“ pristatymas
Dr. doc. Laimutė Salickaitė - Bunikienė
11.30-12.15 Įdomieji chemijos bandymai
Irena Stankevičienė, LMITKC mokslo ir technikos skyriaus vedėja
Julija Baniukevic, LMITKC mokslo ir technikos skyriaus metodininkė
12.15-13.15 Pietūs
13.15-13.40 Mokinių jaunųjų tyrėjų atskleidimo ir ugdymo sistemos sukūrimas
Ieva Šablevičiūtė projekto metodininkė
13.50-14.50 Skaitmeniniai chemijos vadovėliai ir jų galimybės
Dr. Pranas Varkala
15.00-16.00 Pokyčiai chemijos valstybinio brandos egzamino programoje ir jo užduotyse
Lietuvos chemijos mokytojų asociacijos aktualijos
Igna Kirkutytė – Aleknienė, Ugdymo plėtotės centro Gamtos ir tiksliųjų mokslų skyriaus metodininkė
Registracija į seminarą vyksta iki spalio 27 d. e.paštu: chemija@lmitkc.lt arba tel. (85) 2764543


Chemijos brandos egzaminų programos pakeitimai

2008 m. gegužės 30 d. Lietuvos Respublikos švietimo ir mokslo ministras patvirtino Pagrindinio ugdymo pasiekimų patikrinimo ir brandos egzaminų tobulinimo 2008-2012 metais priemonių planą. Šio plano 33 punkte numatyta, kad nuo 2010 metų nebus organizuojami tų pasirenkamųjų mokomųjų dalykų mokykliniai brandos egzaminai, kurių vykdomi valstybiniai brandos egzaminai. Tuo remiantis pakoreguota chemijos valstybinio brandos egzamino programa. Pati egzamino programa ir joje aprašyti reikalavimai nesikeitė, pasikeitė tik egzamino matrica. Dabar 40% egzamino užduočių taškų apims bendrojo kurso reikalavimus ir 60% taškų - išplėstinio kurso. Programą gali atsisiųsti registruoti vartotojai iš mūsų tinklapio, pakeitimai pažymėti žalia spalva.

 

Švietimo plėtotės centras vykdo projektą „Pagrindinio ugdymo pirmojo koncentro (5–8 kl.) mokinių esminių kompetencijų ugdymas“ ir kviečia dalyvauti vadovėlių bei kitos mokymo(si) medžiagos autorių rengiamų konsultantų mokymuose

Informacija apie projektą

Šių metų kovo pabaigoje prasidėjo nacionalinis ES struktūrinių fondų remiamas projektas Pagrindinio ugdymo pirmojo koncentro (5–8 kl.) mokinių esminių kompetencijų ugdymas. Projektas truks iki 2012 m. kovo 27 d. Daugiau informacijos apie projektą galima rasti Švietimo plėtotės centro interneto svetainėje www.pedagogika.lt.

Projekto tikslai:

1)  sukurti prielaidas mokykloje 5–8 klasių mokinių esminėms kompetencijoms ugdyti, remiantis gamtamokslės, komunikavimo gimtąja kalba ir mokymosi mokytis kompetencijų ugdymo pavyzdžiais;

2) sukurti metodines rekomendacijas mokymo(si) medžiagai parengti, remiantis gamtamokslės, komunikavimo gimtąja kalba ir mokymosi mokytis kompetencijų ugdymo pavyzdžiais.

Siekiant antrojo tikslo bus suburti 25 specialistai, jie dalyvaus mokymuose ir taps vadovėlių bei kitos mokymo(si) medžiagos autorių konsultantais.

Numatomi 6 seminarai apie vadovėlių ir kitos mokymo(si) medžiagos paskirtį, rengimą bei vaidmenį šiuolaikinėje mokykloje. Seminarų metu bus aptariami vadovėlių komplektų tinkamumo kompetencijoms ugdyti kriterijai, analizuojami Lietuvos ir kitų šalių vadovėlių komplektai bei mokomasi konsultuoti vadovėlių autorius.

Vadovėlių ir kitos mokymo(si) medžiagos autorių konsultantų atrankos kriterijai pateikti asociacijos nariams prieinamoje skiltyje "Atsisiuntimui".


Naujojo organinės chemijos vadovėlio 11 klasei pristatymas Vilniuje

Vilniaus miesto chemijos mokytojai kviečiami į prof. A. Šulčiaus  parengto organinės chemijos vadovėlio 11 klasei pristatymą. Vadovėlio pristatymas vyks gegužės 8  dieną,  14 val., Vilniaus apskrities viršininko administracijos centre, Rinktinės g. 50.


Chemija mokykloje - 2009

Kviečiame dalyvauti Kauno technologijos universiteto, Cheminės technologijos fakulteto prof. A. Šulčiaus organizuojamoje kasmetinėje konferencijoje  "Chemija mokykloje – 2009”. Konferencija vyks balandžio 7 d., 10 val., KTU aula, A. Mickevičiaus g. 37. Registracijos pradžia 9 val.

 

LChMA nuoširdžiai dėkoja mokytojams, besidarbuojantiems Lietuvos vaikų potencialo atskleidimui ir jų šviesios ateities kūrimui. Pažymime chemijos mokytojus, kurie 2006-2009 m. paruošė daugiausiai olimpiadų laimėtojų:

Ala Tiščenko - Vilniaus Santaros vidurinės mokyklos  mokytoja, paruošusi Aną Daglis (2009 m. 3 vieta), Artiom Černijenko (2007 m. laureatas), Vitalijų Drozdą (2005 m. 3 vieta).

Birutė Maciulevičienė - Kauno KTU gimnazijos  mokytoja, paruošusi 2005-2009 m. 23 nugalėtojai, iš jų - 2 laureatai.

Birutė Virketienė - Šiaulių Juliaus Janonio gimnazijos  mokytoja, paruošusi Gintautą Vasauską (2009 m. pag.), Kamiliją Girgždytę (2009 m. pag.).

Deima Grevienė - Kauno KTU gimnazijos  mokytoja, paruošusi Mindaugą Jakutį (2005 m. pag., 2006 m. 2 vieta), Vaivą Imbrasaitę (2006 m. pag.).

Danuta Mureikienė - Šalčininkų Jano Sniadeckio gimnazijos  mokytoja, paruošusi Eleną Šliačiną (2008 m. pag.), Elžbietą Gurskają (2007 m. pag.).

Ginta Arsabienė - Panevėžio Juozo Balčikonio gimnazijos  mokytoja, paruošusi Agnę Gečiauskaitę (2006 m. pag.), Martyną Simanavičių (2007 m. pag.), Vytenį Šumską (2008 m. 2 vieta).

Janė Liutkienė - Alytaus Jotvingių gimnazijos  mokytoja, paruošusi Aistę Jurčytę (2005 m. 3 vieta), Indrę Matulevičiūtę (2009 m. laureatė), Robertą Pocevičiūtę (2006 m. 1 vieta), Roką Gražiulį (2007 m. pag.), Vytautą Kurantavičių (2005 m. pag.).

Justina Gulbinienė - Mažeikių Merkelio Račkausko gimnazijos mokytoja, paruošusi Artiomą Akatovą (2005 m. pag.), Martyną Šeškaitį (2006 m. pag.).

Laima Bajorūnienė - Panevėžio 5-oji vidurinės mokyklos mokytoja, paruošusi Gintarę Troščenkaitę (2005 m. pag.), Osvaldą Putkį (2005, 2006 m. pag).

Laima Kvedaravičienė - Rokiškio Juozo Tūbelio gimnazijos  mokytoja, paruošusi Aurimą Vyšniauską (2007 m. laureatas), Lauryną Giriūną (2008, 2009 m. pag.), Mantą Malcių (200į, 2006 m. pag.), Mantą Tarozą (2007, 2008 m. pag.), Tomą Zamaliauską (2009 m. pag.).

Laima Sabaliauskienė - Kaišiadorių A Brazausko vidurinės mokyklos mokytoja, paruošusi Dovilą Bikų (2007 m. pag.), Mindaugą Kostikovą (2007, 2009 m. pag.).

Laimutė Marinskienė - Biržų „Saulės“ gimnazijos  mokytoja, paruošusi Gabiją Girdžiūtę (2005 m. 3 vieta), Gretą Slapinskaitę (2009 m. 3 vieta), Kristiną Šakenytę (2007 m. pag.), Liną Vitkevičių (2007 m. 2 vieta, 2008 m. pag., 2009 m. 3 vieta), Rimantą Šlėgerį (2005 m. 3 vieta).

Natalija Romanenkova - Vilniaus Vasilijaus Kačialovo gimnazijos  mokytoja, paruošusi Jevgeniją Gleb (2007 m. pag.), Mariją Kseniją Zacharovą (2007, 2008 m. - 1 vieta, 20 09 m. 3 vieta).

Nijolė Daubaraitė - Vilniaus Žirmūnų gimnazijos  mokytoja, paruošusi 2005-2009 m. 9 nugalėtojai, iš kurių - Eglė Maksimavičiūtė 2009 m. tapo laureatė.

Nijolė Makštutienė - Alytaus Jotvingių gimnazijos  mokytoja, paruošusi Aistę Jurčytę (2005 m. 3 vieta), Benjaminą Valiaugą (2007 m. pag.).

Rasa Žemaitaitienė - Vilniaus licėjaus  mokytoja, paruošusi 2005-2009 m. 7 nugalėtojai, iš kurių - Algirdas Neniškis 2009 m. tapo laureatu.

Regina Juškevičienė - Marijampolės Rygiškių Jono gimnazijos mokytoja, paruošusi Indrę Grigaitytę (2005-2007 m. pag.), Liudviką Akelį (2008 m. pag.), Mindaugą Brusoką (2008 m. 3 vieta).

Rima Grabauskienė - Klaipėdos "Ąžuolyno" gimnazijos  mokytoja, paruošusi 2005-2009 m. 11 nugalėtojų, iš kurių - Mantas Zakas 2007 m. tapo laureatu.

Skirmantė Bačinskaitė - Vilniaus Karolininškių gimnazijos mokytoja, paruošusi Gediminą Rimšą (2005 m. 3 vieta, 2006 m. pag.), Gytį Urbonavičių (2005 m. pag.), Miglę Matekūnaitę (2005 m. pag.).

Valda Žiedienė - Vilniaus Gabijos gimnazijos  mokytoja, paruošusi Astą Vasalauskaitę (2006 m. pag.), Vidmantą Bieliūną (2008 m. 3 vieta, 2009 m. 2 vieta).

Valdas Jaruševičius - Kauno r. Noreikiškių vidurinės mokyklos mokytojas, paruošęs Eglę Andrikaitytę (2005 m. pag.), Kastytį Šidlauską (2007 m. pag., 2008 m. 3 vieta), Pijų Brazauską (2007 m. pag.).

Vilija Prižgintienė - Klaipėdos "Ąžuolyno" gimnazijos  mokytoja, paruošusi Dovilę Jonuškaitę (2006 m. pag.), Mantą Žibą (2005 m. pag.).

Vilius Mincevičius - Vilniaus licėjaus, Vilniaus jėzuitų gimnazijos  mokytojas, paruošęs 2005-2009 m. 15 nugalėtojų, iš kurių - 5 tapo laureatais.

Vilma Mikalainytė - Marijampolės Rygiškių Jono gimnazijos mokytoja, paruošusi Arūną Pulmaną (2005-2009 m. pag.), Eglę Povilaitytę (2009 m. pag.), Lauryną Lukoševičių (2008 m. pag.), Liudviką Akelį (2009 m. 3 vieta), Simoną Šopą (2006 m. pag.).

Violeta Rimaitė - Panevėžio Vytauto Žemkalnio gimnazijos mokytoja, paruošusi Eglę Kvedaraitę (2005 m. pag.), Marių Rutkauską (2005, 2007 m. pag).

Virginija Barbaravičiūtė - Vilniaus licėjaus  mokytoja, paruošusi Korneliją Vaicekėnaitę (2008, 2009 m. pag.), Luką Mišeikį (2009 m. pag.).

Albina Regelskienė - Šilutės Vydūno gimnazijos  mokytoja, paruošusi Dovilę Jančauskaitę (2009 m. pag.), Kęstutį Šiaulį (2006 m. 3 vieta, 2007 m. 3 vieta),
Vaiva Regelskytė (2006, 2007 m. pag., 2008 m. 3 vieta).

 

Laikrodis

Ulti Clocks content

Powered by Joomla!.Created by Giedrė Č. Designed by: Free Joomla Template, cute ftp. Valid XHTML and CSS.